Godzina dla Ziemi Warszawa

i

Autor: WOJCIECH ARTYNIEW / SE / EAST NEWS

Godzina dla Ziemi

25 marca w Warszawie nagle zgasną światła. Miasto włącza się w akcję Godzina dla Ziemi

2023-03-24 14:31

Wielu mieszkańców Warszawy będzie zapewne zaskoczonych, gdy w sobotę, 25 marca wieczorem nagle zgaśnie wiele miejskich świateł. Wówczas warto przypomnieć sobie, że miasto włącza się w akcję Godzina dla Ziemi. Dołączył do niej również Senat, który także wygasi swoją iluminację.

Godzina dla Ziemi - dlaczego w Warszawie zgasną światła?

W tym roku Godzina dla Ziemi wypada 25 marca. Po raz kolejny w tę akcję angażuje się polska stolica, a wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Prezydenta Warszawy. O godzinie 20:30 na 60 minut wyłączone zostaną m.in. światła Pałacu Kultury i Nauki oraz iluminacje murów obronnych Starego Miasta i na moście Śląsko-Dąbrowskim. W tegoroczną akcję włączają się także stołeczne placówki edukacyjne i instytucje kultury.

W akcję włączył się również Senat, który na godzinę wygasi iluminację gmachu Senatu i światła w budynku.

Czytaj również: Metro Warszawskie. Duże zmiany w przepisach ZTM, za zostawienie bagażu kara do 500 zł!

Co to jest Godzina dla Ziemi?

Godzina dla Ziemi to ogólnoświatowa akcja organizowana przez World Wild Fund, w ramach której osoby prywatne, firmy i miasta wyłączają na godzinę światła i iluminacje. Takie działanie ma skłonić do refleksji na temat środowiska i tego, jak każdy z nas może wpłynąć na jego ochronę.

Tegoroczne wydarzenie poświęcone jest walce z wymieraniem gatunków. - W ciągu ostatnich 50 lat monitorowane populacje gatunków zwierząt zmniejszyły się o 69 proc. – alarmuje WWF.

Zobacz, jak wyglądała wizyta księcia Williama w Warszawie:

Trzaskowski, Struzik i burmistrzowie o transporcie na Mazowszu. Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej. Dlaczego to ważne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE