Zmarł na przystanku w centrum Gdyni, podczas gdy powinien być w szpitalu. Będzie śledztwo

2021-05-11 18:00
Ambulans
Autor: Grzegorz Kluczyński Ambulans

Tragiczne doniesienia z Gdyni. W ubiegły wtorek starszy mężczyzna zmarł na przystanku autobusowym w centrum miasta, w czasie, kiedy powinien znajdować się w szpitalu, po tym jak wcześniej zabrała go tam karetka. Jak mówi wnuczka zmarłego, Weronika Brandt, wszystko zaczęło się od zasłabnięcia dziadka na parkingu przy centrum Riviera.

- Stracił przytomność na parkingu i upadł. Moja siostra zadzwoniła po pogotowie. Przyjechała karetka, medycy zrobili krótki wywiad z moim dziadkiem. Nie był w stanie określić jaki mamy dzień czy rok. Ratownicy medyczni zabrali mojego dziadka do szpitala, informując o tym moją siostrę, prosząc o kontakt do osoby, która zasięgnie informacji o jego stanie zdrowia, czyli do mojej mamy. Prawdopodobnie ta karetka w ogóle nie dojechała do tego szpitala. Moja mama, która dojechała tam 30 minut później, dowiaduje się, że żadna karetka w tym czasie do szpitala nie dojechała, a w tym czasie mój dziadek umiera w centrum miasta na przystanku - mówi wnuczka.

Pierwszą pomoc na przystanku udzielili strażnicy miejscy. Później przyjechała karetka. Mężczyzny nie udało się jednak uratować. Rodzina jest w szoku. - Zgłosiłyśmy się do odpowiednich służb takich jak policja, żeby zebrać jak najwięcej informacji, dowiedzieć się prawdy, dlaczego stało się tak, a nie inaczej. Ja też zamieściłam post na Facebooku, z nadzieją, że zgłosi się do mnie jakiś świadek, który widział może mojego dziadka wcześniej, przed przyjazdem straży miejskiej, który może powiedziałby jak mój dziadek znalazł się na tym przystanku - dodaje zrozpaczona Weronika.

Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z wnuczką Weroniką Brandt przez Facebooka lub pod numerem 795-459-309. Sprawą obecnie zajęła się prokuratura.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE