Zamiast wylewać go wyrzucać, podlej nim rośliny. Domowy sposób na piękny ogród!

2023-01-16 11:44
Zamiast wylewać go wyrzucać, podlej nim rośliny. Domowy sposób na piękny ogród!
Autor: pexels

Masz ogród? Chcesz, aby twoje rośliny były bujne, a każdy gość był w szoku? Ten płyn przygotujesz sam w domu. Sprawdź, jak go zrobić!

Duży ogród, a w nim piękne rośliny? To małe marzenie może się spełnić! Aby rośliny rosły bujne, należy odpowiednio o nie dbać. Do wzrostu potrzebują minerałów: magnezu, fosforu, potasu czy azotu. I właśnie te składniki odżywcze znajdziemy w wodzie po gotowaniu warzyw. Zamiast wylewać ją do zlewu, podlej rośliny. Ekologia i własny portfel Ci za to podziękują.

Fusy z kawy domowym nawozem dla roślin

Gotowana woda, to jedyny sposób na nawozy zero waste. Świetnym składnikiem, który pomoże roślinom rosnąć w zdrowiu są także fusy po kawie. Resztki kawy wystarczy zalać gorącą wodą i odczekać, aż wywar przestygnie. Następnie przyrządzoną substancję przelać do konewki i podlać roślinę.

Co ciekawe, skórki bananów są również skarbnicą wielu minerałów i związków organicznych, które dla roślin stanowią wartościowe pożywienie. Znajdziemy w nich m.in. sporo potasu i fosforu, ale także magnez, wapń, siarkę czy kwas krzemowy.

Najprostszym z nich jest zakopanie świeżych, najlepiej pociętych na kawałki skórek z banana w podłożu przeznaczonym dla roślin. Należy zrobić to na ok. 2-3 tygodnie przed sadzeniem roślin, aby skórki miały szansę nieco się rozłożyć i wstępnie użyźnić glebę.

Wprawdzie nie rozłożą się w tym czasie całkowicie, gdyż proces ich rozkładu jest powolny, ale dzięki temu przez wiele kolejnych tygodni będą stopniowo uwalniać składniki odżywcze, użyźniając podłoże i poprawiając jego strukturę.

Czy jesteśmy przesądni? "Zawsze wstaję lewą nogą, bo łóżko tak stoi"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE