Zacznij jesień z Darami Ziemi. Dla gdynian to już tradycja

i

Autor: gdynia.pl

Zacznij jesień z Darami Ziemi. Dla gdynian to już tradycja

2022-09-22 13:15

Kończy się lato, a wraz z nim nadszedł czas by sprawdzić jakie plony ziemia wydała w mijającym sezonie. Każdy, kto lubi naturę i chciałby poznać jej skarby, powinien przyjść do parku Kolibki i wziąć udział w wydarzeniu „Dary Ziemi”, które odbędzie się w dniach 23-25 września.

Już po raz 29. urokliwy, pełen zieleni park Kolibki gościć będzie „Dary Ziemi”. Wydarzenie co roku promuje zdrowe produkty spożywcze, regionalne rzemiosło i jesienną ofertę ogrodniczą. Znajdzie się tu także miejsce na zabawę dla całej rodziny: na biesiadach, koncertach i podczas występów inspirowanych polskim folklorem.

Na naszej imprezie znajdziecie zdrową żywność. Będą warsztaty, będzie eko, będzie muzycznie. Ale muzyka nie tylko tradycyjna, również ta bardziej nowoczesna. Staramy się, żeby ten klimat był dla wszystkich

 – mówi Anna Korzeniewska z Fundacji Dary Ziemi.

Teren parku Kolibki w Gdyni tradycyjnie będzie podzielony na cztery tematyczne polany.

Polana Tradycji i Smaku

W tym miejscu znajdziemy stoiska handlowe z różnorodnymi produktami regionalnymi.

Polana Eko

To setki wystawców i artystów z całego kraju. Od Kaszub, Warmii i Mazur, przez Wielkopolskę po Bieszczady, Podlasie, Podhale. Zaprezentują oni swoją bogatą ofertę, pełną ekologicznej żywności, regionalnych smakołyków i wyrobów rzemieślniczych.

  • Wśród produktów pojawią się m.in.:
  • miody zwykłe i pitne, nalewki i wina,
  • wędliny, sery, ryby,
  • przetwory warzywne i owocowe,
  • ciasta, andruty i sękacze,
  • rzemieślnicze wyroby konfekcyjne,
  • naturalna biżuteria z kamieni, szkła i bursztynów,
  • tekstylne zabawki,
  • wyroby i tekstylia do przyozdobienia stołów i kuchni.

 Polana Biesiadna

Znajdziemy na niej tradycyjne polskie specjały, których będzie można spróbować. To tu odbędą się beztroskie biesiady przy ognisku i ciekawy program artystyczny pełen folklorystycznych dźwięków, muzyki ogrodowej, popisów zespołów tanecznych i muzycznych.

Nie zabraknie również licznych atrakcji dla dzieci: przejażdżek na koniach i kucykach, pokazów magii, kreatywnych zabaw, warsztatów plastycznych oraz animacji.

Polana Ogrodowa

Zaprezentują się tu szkółki i firmy ogrodnicze. Wśród jesiennego asortymentu znajdziemy m.in.: krzewy i kwiaty, liczne odmiany wrzosu oraz sprzęt ogrodniczy.

Pełen program, a także bilety na wydarzenie znaleźć można na stronie www.daryziemi.com.