Z Gdynią można zrobić sobie zdjęcie! 8-metrowy przestrzenny napis stanął na końcu Mola Południowego

2020-10-16 7:55 Dominika Bakura
Gdynia ze specjalnym napisem.
Autor: gdynia.pl

– To miejsce, gdzie każdy może zrobić sobie selfie. Z Gdyni – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent miasta. A chodzi o wielki, 8-metrowy przestrzenny napis „GDYNIA”, który stanął na końcu Mola Południowego. Litery posiadają modułowe podświetlenie LED, dlatego pamiątkowe zdjęcia można wykonać nie tylko w słoneczny dzień, lecz również po zmroku.

– Dotarliśmy do finału metamorfozy mola Południowego. Oprócz specjalnie zaprojektowanych stref wypoczynku i zieleni mieszkańcy mogą doładować swój telefon na nowoczesnej ławce solarnej. Jednak najbardziej spektakularną atrakcją jest 8-metrowy przestrzenny napis „GDYNIA” – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Litery napisu zostały wykonane w białym, półmatowym kolorze. Ich kształt nawiązuje do gdyńskiego modernizmu. Wysokość każdej z liter to ponad 1,5 metra. Wewnątrz nich umieszczono podświetlenie modułowe LED. Napis zlokalizowany jest na tzw. siedzisku.

– Podświetlane napisy z nazwą miasta nie są nowością w Polsce i na świecie, ale nadal są atrakcją dla mieszkańców i turystów. Koncepcja tego typu identyfikacji wizualnej miasta powstała w Wydziale Strategii. Skupiliśmy się na tym, co jest absolutnym wyróżnikiem Gdyni, a zatem na jej modernistycznym rodowodzie. Inspiracją do ostatecznej wersji napisu stała się czcionka o nazwie Bauhaus 93, która z kolei jest inspirowana krojem pisma z 1925 roku. Charakterystyczne zaokrąglenia liter i ich przestrzenność w znakomity sposób wpisują się w architekturę i charakter Gdyni – mówi Katarzyna Gruszka, naczelnik Wydziału Strategii.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu KLIMAtyczne Centrum. Koszt metamorfozy na terenie Mola Południowego to ponad 700 tys. zł.

Sztorm na Bałtyku. Jak wygląda sytuacja na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.