Wielki powrót Gdańsk Maraton - impreza już w ten weekend. Będą utrudnienia!

2022-04-05 18:00
6. Gdańsk Maraton już w kwietniu. Sprawdź swoje możliwości - ruszyła rejestracja
Autor: gdansk.pl

W niedzielę pierwszeństwo będą mieli biegacze. A to dlatego, że po pandemicznej przerwie odbędzie się szósty Gdańsk Maraton. Na starcie zlokalizowanym w parku Reagana o godzinie 9:00 zamelduje się ponad 3700 sportowców z całego świata.

- Mamy przygotowaną jedną pętlę o długości 42 kilometrów i 195 metrów. Klasyczny maraton, trasa testowana. Uczestnicy pobiegną między innymi tunelem pod Martwą Wisłą, przez Główny Gdańsk, aleją Zwycięstwa w kierunku Przymorza, drogą Zieloną, przez park nadmorski im. Ronalda Reagana, aby finiszować w tym samym miejscu, gdzie będzie miał miejsce start - mówi Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Kierowcy muszą być przygotowani na liczne utrudnienia w ruchu. - Należy spodziewać się czasowych zamknięć wybranych ulic, bądź dłuższych wyłączeń z ruchu kołowego. Odcinek od alei Jana Pawła II do alei gen. Hallera będzie w całości zamknięty przez cały czas trwania imprezy. Pozostałe ulice, które będą pokonywać biegacze będą sukcesywnie zamykane i otwierane wraz z minięciem fali biegaczy - dodaje Pawelec.

A dzień wcześniej, czyli w sobotę, w parku Reagana, nieopodal startu i mety maratonu, odbędą się też biegi dziecięce i młodzieżowe. Zapisy można znaleźć w Internecie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE