Większość nadmorskich hoteli miała pełne obłożenie: Jak wyglądał weekend w Trójmieście?

2021-06-21 8:56
Większość nadmorskich hoteli ma pełne obłożenie: Jak wyglądał weekend w Trójmieście?
Autor: gdansk.pl

Większość dostępnych miejsc hotelowych w nadmorskich hotelach jest zajętych w ten weekend. Największym powodzeniem cieszy się pas nadmorski i Półwysep Helski - poinformował PAP dyrektor biura Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Łukasz Magrian.

Trójmiasto i Półwysep Helski są jednym z głównych kierunków dla Polaków na spędzenie weekendu. Na popularnych portalach rezerwacyjnych jest kłopot ze znalezieniem korzystnej cenowo oferty na nocleg w Sopocie.

Turystom sprzyjała upalna pogoda - stosunkowo najchłodniej było w Helu - 22 stopnie Celsjusza; w Gdyni 28 st. C, a na Kaszubach 31 st. Celsjusza.

"Patrząc na warunki pogodowe i możliwości noclegowe hoteli, to można się spodziewać, że większość miejsc jest zajęta. Pogoda sprzyja wypoczynkowi nad morzem. Szczególnym powodzeniem cieszą się placówki w pasie nadmorskim i w Trójmieście. Zauważyliśmy, że w ostatnim czasie ludzie robią rezerwacje w ostatniej chwili, czyli w czwartek lub piątek i po prostu przyjeżdżają nad morze"

- powiedział PAP w sobotę dyrektor biura Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Łukasz Magrian.

W popularnych sopockim Radisson Blu Hotel położonym nad samym morzem nie ma żadnych wolnych miejsc (sobota 20.06). W Sheratonie został jedynie jeden pokój. Wolny pokój można jeszcze znaleźć w Hotelu Sopot w Kamiennym Potoku.

Na serwisach noclegowych pojawiały się pojedyncze wolne miejsca w prywatnych kwaterach. Cena za noc zaczynała się od ponad 200 złotych.

W leżącym nad plażą i przy kortach tenisowych w Gdyni - Hotelu Nadmorskim, nie było juz na początku weeknedu wolnych pokoi, ale nocleg można było zarezerwować w mieszczącym się niedaleko Skweru Kościuszki Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront.

Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE