W Trójmieście Sylwestra nie będzie. Jedyna miejska impreza potrwa do 22

2022-12-28 11:34
sylwester w Gdańsku
Autor: Grzegorz Mechring/www.gdańsk.pl

Gdańsk stawia na oszczędności. W Gdyni Sylwestra nie będzie już po raz czwarty. I wisienka na torcie: najbardziej imprezowy Sopot zorganizuje dyskotekę, ale tylko do 22... dla dzieci

Sylwester pod chmurką w Trójmieście nie zaskoczy

Jeżeli sylwestrowym planem "B" jest zazwyczaj wyjście za znajomymi na imprezę sylwestrową "pod chmurką" to w tym roku ten plan się nie uda. Planu "B" zwyczajnie nie ma. Całe Trójmiasto zrezygnowało z organizacji miejskich zabaw sylwestrowych. Nie będzie koncertów, pokazów fajerwerków ani DJ-ów. Samorządy oszczędzają, ograniczając w ten sposób wydatki. 

Gdzie na Sylwestra w Gdańsku?

Gdańsk w organizacji imprez sylwestrowych epidemia zatrzymała tylko na rok. Później zorganizowano Sylwestra w kilku lokalizacjach - by uniknąć tłumów i zachować minimum "reżimu sanitarnego". W tym roku Sylwestra w Gdańsku nie będzie ze względu na cięcia kosztów. Miasto nie zrezygnowało z Jarmarku Bożonarodzeniowego, ale Sylwestra już nie będzie. To oszczędności rzędu około pół miliona złotych - tyle Gdańsk zapłacił za imprezę sylwestrową w ubiegłym roku.

O oszczędnościach prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz informowała już podczas listopadowej sesji miejskiej, gdzie przedstawiano budżet. Tak tłumaczyła wtedy swoją decyzję:

Pierwszy raz od lat nie będzie miejskiego sylwestra. Staraliśmy się wybierać takie rzeczy do cięcia, które nie spowodują ograniczenia komfortu życia.

Gdzie na Sylwestra w Gdyni?

W Gdyni to już czwarty rok bez sylwestra pod chmurką. Ostatni w 2018 roku kosztował 589 tysięcy złotych. Oszczędności będą więc na tyle duże, że miasto zrezygnowało z organizacji imprezy sylwestrowej. 

Choć w tym roku w Gdyni – z powodu oszczędności wymuszonych obecną sytuacją gospodarczo-ekonomiczną – w sylwestra nie będzie miejskiej imprezy, wciąż pozostają do wyboru inne, nieszablonowe pomysły

- czytamy na stronie miasta. Gdynia zaprasza do kina, reklamuje koncerty noworoczne w Teatrze Muzycznym i imprezę przebieraną na Podwórko.art czyli przy klubie Ucho przy ul. Św. Piotra 2. To jedyna opcja "pod chmurką", choć biletowana.

Sylwester w Sopocie dla dzieci

Sopot, który nigdy nie organizował imprez plenerowych na świeżym powietrzu, co roku ma propozycję dla dzieci. Tym razem to jedyna miejska impreza w całym Trójmieście na której zagra DJ. Będzie jeszcze można zaliczyć inną domówkę, bo zabawa sylwestrowa w Sopocie przy molo zakończy się o 22.

To plan na sobotę, 31 grudnia w Sopockim Miasteczku Noworocznym. Występy odbędą się w muszli koncertowej.

  • 12.00 Przedstawienie dla dzieci „Pchła Szachrajka”, Teatr Czwarte Miasto
  • 13.30 Animacje dla dzieci z Mosaic
  • 15.00 Dyskoteka dla dzieci – DJ Bartek
  • 17.00-22.00 Sopocki chill – DJ ROS i Drwal, live wokal Wiosna, saksofon Irek Wojtczak
Krzysztof Jackowski mówi o tym jak będzie rok 2023 dla mieszkańców Trójmiasta
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE