przedszkolaki

i

Autor: Regenwolke0/pixabay.com Nabór do przedszkoli potrwa do 13 marca.

W przedszkolu KS Gedania powstała grupa dla najmłodszych uchodźców

2022-03-27 16:00

Jest miejsce, jest program zajęć i są nauczyciele, ale brakuje cały czas pieniędzy. 25 małych uchodźców mieszkających w akademiku Politechniki Gdańskiej w Brzeźnie od poniedziałku rozpocznie naukę w przedszkolu klubu sportowego Gedania. Plan dnia dla ukraińskich dzieci jest już ułożony.

- Od godziny 9:00 do 10:30 zajęcia integracyjne, aktywności sportowe, naukowe. W kwietniu to będzie wszystko skupione wokół integracji. Później pojawią się podstawowe zajęcia fizyko-chemiczne oraz muzyczne. O godzinie 10:30 dzieci przychodzą do naszego baru na drugie śniadanko. Potem profesjonalnie przygotowane zajęcia sportowe. Wracają na obiad i wychodzimy na swobodną zabawę, gdzie też będziemy starali się wpleść komunikację w języku polskim - mówi Agata Hoffmann, dyrektorka ds. edukacji.

- Zajęcia prowadzone będą przez najlepszych w swoim fachu. - Chyba najlepsi trenerzy z naszej kadry, jeżeli chodzi o opiekę nad najmłodszymi. To są trenerzy z dużym doświadczeniem w przygotowywaniu zajęć sportowych dla dzieci w przedszkolu. No i udało nam się pozyskać wspaniałą osobę, bardzo ciepłą i konkretną, jeżeli chodzi o swoje działania. Chodzi o panią Oksanę, Ukrainkę, która jest od trzech lat w Polsce, czyli bez problemu radzi sobie i w języku polskim i ukraińskim - zapewnia Tomasz Szromnik, wiceprezes klubu sportowego Gedania.

A żeby było jeszcze lepiej, na portalu zbieram.pl trwa zbiórka pieniędzy na jedzenie dla dzieci, pomoce naukowe, stoliki, maty i inne przyrządy służące przedszkolakom. Dorzucić swoje trzy grosze może każdy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE