W październiku "Afera Kryminalna". Trzydniowy festiwal dla miłośników kryminałów

2022-09-28 20:02
Afera Kryminalna
Autor: Materiały organizatora

6 października rozpocznie się "Afera Kryminalna" - festiwal dla wszystkich miłośników kryminałów. W tym roku program jest bardzo bogaty, a wszystko zacznie się od tajemniczego spotkania w Oliwie. Oprócz tego organizatorzy przygotowali spacery kryminalne, warsztaty detektywistyczne dla dzieci i grafologiczne dla dorosłych!

Festiwal rozpocznie się 6 października o godzinie 18:00 Tajemniczym Spotkaniem Autorskim. Odbędzie się ono przed wejściem do Parku Oliwskiego. Nie wiadomo jednak kto będzie gwiazdą spotkania i co będzie czekało na wszystkich przybyłych. W obrębie Oliwy ma być przygotowanych wiele niespodzianek. 

Drugiego dnia festiwalu - w piątek 7 października wydarzenie przyniesie się do Biblioteki Oliwskiej na ul. Opata J. Rybińskiego 9. Przez cały dzień w bibliotece trwać będą zabawy kryminalne z nagrodami. Tego dnia odbędą się również dwa spotkania. O 17:30 zacznie się panel “Co nas bawi”?, w którym wezmą udział autorzy komedii kryminalnych: Małgorzata Starosta i Jacek Galiński. Następne spotkanie będzie natomiast nazywać się “Co nas przeraża?”, gdzie gośćmi będą Maciej Siembieda, Magda Stachula i Krzysztof Maćkowski.  

Zdecydowanie najwięcej będzie się działo trzeciego dnia festiwalu - w sobotę 8 października. Organizatorzy przygotowali spacer kryminalny śladami Barnaby Uszereka, który poprowadzi pisarka Agnieszka Pruska. Spacer rozpocznie się w samo południe przed  Ratuszem Staromiejski, a trasa wieść będzie przez Główne Miasto. Tego dnia zdecydowanie najwięcej będzie się działo w Bibliotece Manhattan. Tam już o 11:00 rozpoczną się warsztaty detektywistyczne dla dzieci. 

Finałem i zwieńczeniem festiwalu będzie spotkanie online z gościnią specjalną Sarhon Bolton. To ceniona autorka kryminałów thrillerów. Podczas spotkania będzie możliwość porozmawiać o jej najnowszej książce “Mrok”. Spotkanie prowadzić będzie youtuberka Olga Kowalska z kanału Wielki Buk

Więcej szczegółów na temat festiwalu znajdziecie tutaj

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE