W marcu rusza remont al. Hallera. Prace potrwają do wakacji

2020-02-19 7:27
Remont na drodze
Autor: www.pixabay.com

Spore zmiany na jednej z głównych arterii Wrzeszcza! Już w marcu ruszy remont al. Hallera na dwóch odcinkach od ul. Okrzei do ul. Kościuszki. Modernizacja drogi potrwa do czerwca i pochłonie prawie 3 mln zł.

- Pierwszy odcinek obejmuje jezdnię w kierunku Brzeźna, na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza, z wyłączeniem zmodernizowanego odcinka ulicy w obrębie skrzyżowania z ul. Reja. Drugi odcinek to fragment al. Hallera, od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki. Łącznie zmodernizowany zostanie odcinek o długości ok. 900 metrów - mówi Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. 

- Al. Hallera będzie modernizowana na dwóch odcinkach – mówi Aneta Niezgoda z DRMG. Posłuchaj:

W ramach inwestycji zostanie wykonana nowa nawierzchnia drogi, przebudowane zostaną także zatoki postojowe i chodniki. – Nowe nawierzchnie zyskają również wjazdy do poszczególnych posesji – dodaje przedstawicielka DRMG.

W związku z remontem, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień.

- Rozpoczęcie robót planowane jest w marcu. Do tego czasu zostaną uzgodnione zmiany w organizacji ruchu. Wszystkie informacje na ten temat będzie można znaleźć na naszej stronie internetowej, a także na Facebooku – dodaje Niezgoda. 

Jakie utrudnienia czekają na kierowców w związku z modernizacją al. Hallera? Posłuchaj:

Remont al. Hallera to jeden z elementów programu "Modernizacja dróg na terenie Gdańska". W ramach tego programu zmodernizowany zostanie również m.in. fragment ul. Chłopskiej oraz al. Grunwaldzkiej. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE