W Gdańsku ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy 2020. Tym razem w wersji online!

2020-11-20 15:54 as
jarmark
Autor: mat. pras.

Świąteczne zakupy online: smakołyki, prezenty, dekoracje, rękodzieło. Magiczna atmosfera i mnóstwo niespodzianek. Po raz pierwszy w Gdańsku odbędzie się Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy. Kupując prezent, wspierasz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku i małych przedsiębiorców.

Na stronie www.bozonarodzeniowy.pl powstał jarmark w scenerii zimowego miasteczka. Sprawunki on-line będzie można zrobić od 20 listopada do 31 grudnia.

Wzdłuż uliczek: Łosia Lucka, św. Mikołaja, Bałwankowej czy Prezentowej rozmieszczone zostały „domki”, czyli stoiska wystawców. Klikając w każdy z nich, będzie można trafić bezpośrednio do sklepu i zrobić w nim świąteczne zakupy. Co będzie można kupić? Dekoracje, ceramikę, ręcznie robione czapki, unikatową biżuterię, wegańskie kosmetyki, eko świece, oryginalne maskotki, sztukę ludową, a także prace trójmiejskich artystów. Po raz pierwszy do sprzedaży trafi też symbol jarmarku - drewniane figurki dziadków do orzechów.

Do korzystania ze swoich usług zachęcają lokalni gastronomowie – można będzie kupić voucher na romantyczną kolacje lub bon na świąteczny catering. Nie zabraknie też miodów, orzechów w karmelu, palonej kawy, zdobionych pierników i przypraw z całego świata.

Tradycyjne jarmarkowe pamiątki będzie można kupić na stronie sklepu on-line. Nie zabraknie takich pozycji, jak: kubek do grzańca, skarpetki w świąteczne wzory, karty do gry, zakładka do książki i komin do zakrywania nosa i ust. Część kwoty uzyskanej ze sprzedaży jarmarkowych upominków wesprze podopiecznych Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC.

Na stronie Jarmarku, oprócz możliwości zrobienia zakupów, znajdzie się też wiele atrakcji. Dla najmłodszych będą to kolorowanki i zagadki, dla wszystkich, przepisy na rozgrzewające grzańce, konkursy i kalendarz adwentowy.

Na facebookowym profilu Jarmarku od 1 do 24 grudnia czekać będzie kalendarzowe zadanie – inne każdego dnia. Kto je wykona i udokumentuje zdjęciem, które umieści jako komentarz pod postem, może zdobyć nagrodę. Codziennie na autora najciekawszego zdjęcia będą czekały upominki.

ŚWIĄTECZNE ILUMINACJE

Choć Jarmark Bożonarodzeniowy nie odbędzie się w tradycyjnej formie, to Gdańsk stroi się na Święta! W sobotę, 5 grudnia, w czterech lokalizacjach: na Targu Węglowym, Placu Kobzdeja, w Parku Oliwskim i Parku Reagana staną świąteczne iluminacje i dekoracje, które będzie można podziwiać w czasie spacerów. Partnerem wszystkich gdańskich iluminacji w tym roku jest SAUR Neptun Gdańsk. W trosce o zdrowie mieszkańców, którzy w ubiegłych latach licznie odwiedzali Park Oliwski, podjęto decyzję o przeniesieniu części świetlnych atrakcji , m.in. świetlistych kurtyn do Parku Reagana. Po raz pierwszy nad Targiem Węglowym rozbłyśnie gwiaździsty dach. Świetliste bombki, giganty bramy, kareta z reniferami, a także Anielski Młyn, brama adwentowa, strażnice z dziadkami do orzechów to tylko część dekoracji, które wprowadzą nas w świąteczny klimat.