Małe pingwiny wykluły się w gdańskim zoo

i

Autor: Gdański Ogród Zoologiczny

W gdańskim zoo wykłuły się 4 małe pingwinki przylądkowe! Jest to gatunek zagrożony

2021-12-22 17:00

Przypominają małe, czarno-srebrne, puchate kuleczki z oczami i małym dzióbkiem. W gdańskim ogrodzie zoologicznym na świat przyszły 4 tońce, czyli pingwiny przylądkowe. Młode na razie spędzają całe dnie w odosobnieniu od stada, w towarzystwie rodziców.

- Pingwiny zakładają pary na całe życie. Dwójka rodziców w lęgu ma do dwóch jaj. Młode się wykluwają i obydwoje rodzice zajmują się wychowaniem tego potomstwa. Takie półtoramiesięczne, dwumiesięczne pingwiny są jeszcze pod opieką dorosłych. Potem wychodzą z gniazda i zaczynają poznawać otoczenie oraz stado - mówi Tomasz Chwiałkowski, pielęgniarz i opiekun pingwinów w oliwskim zoo.

Gdańskie nieloty tworzą już całkiem spore, a do tego... charakterne stado! - Na chwilę obecną dorosłych osobników jest 71. Plus te cztery maluchy, 75 pingwinów to już jest całkiem pokaźne stadko. Są dosyć charakterne, jest to widoczne zwłaszcza podczas karmienia. Są takie osobniki, które pukają nas dziobem w rękę lub kolano. Inne z kolei wzrokiem strasznie zaglądają w nasze oczy i w ten sposób też chcą nas zmusić, aby tą rybę dostać - dodaje opiekun.

A toniec to gatunek zagrożony wyginięciem. W naturalnym środowisku występuje jedynie u wybrzeży południowej Afryki.

Małe pingwiny wykluły się w gdańskim zoo

i

Autor: Gdański Ogród Zoologiczny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE