Uwaga kierowcy! Policjanci w regionie prowadzą AKCJĘ PRĘDKOŚĆ!

2021-09-17 11:43
policja
Autor: mat. policji

Jeżeli jesteś kierowcą z "ciężką nogą", dziś jest dobry dzień, by zacząć przestrzegać przepisów. Jak informuje trójmiejska policja, w piątek, 17 września nowodworscy funkcjonariusze prowadzić będą akcję "Prędkość" na drogach regionu.

- Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego - informuje policja. - Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym stracimy prawo jazdy.

Na co szczególnie zwracać uwagę mają policjanci? Jak czytamy w komunikacie wyczuleni będą na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze grzechy kierowców.

- W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystują sprzęt pomiarowy m.in. wideorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie - informują policjanci.

Funkcjonariusze przypominają, że obowiązują przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian.

Mateusz Borek o USUNIĘCIU Kanału Sportowego. Mówi o ZORGANIZOWANEJ GRUPIE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE