Uwaga kierowcy! Policjanci w regionie prowadzą AKCJĘ PRĘDKOŚĆ!

2021-09-17 11:43
policja
Autor: mat. policji

Jeżeli jesteś kierowcą z "ciężką nogą", dziś jest dobry dzień, by zacząć przestrzegać przepisów. Jak informuje trójmiejska policja, w piątek, 17 września nowodworscy funkcjonariusze prowadzić będą akcję "Prędkość" na drogach regionu.

- Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego - informuje policja. - Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym stracimy prawo jazdy.

Na co szczególnie zwracać uwagę mają policjanci? Jak czytamy w komunikacie wyczuleni będą na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze grzechy kierowców.

- W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystują sprzęt pomiarowy m.in. wideorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie - informują policjanci.

Funkcjonariusze przypominają, że obowiązują przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian.

Mateusz Borek o USUNIĘCIU Kanału Sportowego. Mówi o ZORGANIZOWANEJ GRUPIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE