Uniwersytet Ludowy w Kartuzach już działa. Jakie zajęcia będą się tam odbywały?

2022-06-08 9:46
Uniwersytet Ludowy w Kartuzach już działa. Jakie zajęcia będą się tam odbywały?
Autor: pomorskie.eu

We wtorek, 7 czerwca 2022 r. w Kartuzach został oficjalnie otwarty Uniwersytet Ludowy. Słuchacze będą się w nim uczyli m.in. języka kaszubskiego, nowych technologii. Zajęcia odbywają się w Kartuskim Centrum Kultury.

Uniwersytet Ludowy w Kartuzach powstał z inicjatywy Fundacji Kaszubskiej oraz Stowarzyszenia Otwarte Kaszuby. W jego uroczystym otwarciu wziął udział marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

To ważne miejsce

Pierwsze zajęcia rozpoczęły się już na przełomie kwietnia i maja. Na razie odbywają się w Kartuskim Centrum Kultury.

Zaczęliśmy od nauki języka polskiego dla uchodźców. W zajęciach prowadzonych przez wolontariusza udział bierze 60 osób

 – mówi prezeska uniwersytetu ludowego Danuta Rek.

Jak zaznacza Danuta Rek, ważne jest to, że nowy uniwersytet może na razie korzystać z części pomieszczeń w KCK, dopóki nie przeniesie się do nowej siedziby.

Bardzo się cieszę, że w Kartuzach powstał uniwersytet ludowy. Miejsce, w którym mieszkańcy nie tylko mogą się spotykać, ale przede wszystkim poszerzać wiedzę i co najważniejsze, mieć wpływ na to, co będzie się działo w ramach uniwersytetu – mówił podczas uroczystości marszałek Mieczysław Struk.

Dlaczego uniwersytet?

Uniwersytet ludowy w Kartuzach to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców.

Ludzie chcą się spotykać, cenią wspólnotę, chcą być aktywni, uczyć się nowych rzeczy w zgodzie z własnymi zainteresowaniami i potrzebami – wyjaśnia Danuta Rek. – Naszą ideą jest też edukacja międzypokoleniowa, np. dotycząca tradycji, działań obywatelskich.

Poszukiwani w sprawie wyłudzeń VAT zatrzymani
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE