Budowlanych

i

Autor: https://media.gdansk.pl/komunikaty/742561/przetarg-na-rozbudowe-ul-budowlanych-ogloszony

Ulica Budowalnych zostanie poszerzona. Gdańsk szuka wykonawcy prac

2022-05-13 9:20

To dobra informacja dla mieszkańców Matarni i sąsiednich Kokoszek! Miasto ogłosiło właśnie przetarg na rozbudowę ul. Budowlanych. Drogowcy planują m.in. poszerzenie jezdni.

- Droga będzie poszerzona na fragmencie liczącym ok. 1,5 km. Po zakończeniu budowy w kierunku przystanku PKM, kierowcy będą poruszać się po jednym pasie, natomiast w kierunku Nowatorów wybudowane zostaną dwa pasy jezdni. Powstanie także nowy chodnik z dopuszczeniem ruchu rowerowego - mówi Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Dodatkowo ulica zyska nowe oświetlenie, sygnalizację świetlną oraz kanalizację deszczową. Przebudowane zostaną sieci podziemne, m.in. gazowa, ciepłownicza i energetyczna.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - prace na ulicy Budowlanych ruszą jeszcze w tym roku.

- Otwarcie ofert zaplanowano w pierwszej połowie czerwca. Jeśli oferty będą się mieściły w zakładanym budżecie, wówczas będziemy potrzebowali ok. miesiąca na wyłonienie wykonawcy. Wówczas też opracowany zostanie też projekt tymczasowej organizacji ruchu. Niestety, tak duża budowa będzie wiązała się z utrudnieniami w ruchu - dodaje Niezgoda.

Rozbudowa ulicy Budowlanych dofinansowana będzie ze środków unijnych. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE