Ukryta funkcja zmywarki. Dzięki niej łatwo pomieścisz wszystkie naczynia

2022-09-29 10:28
Ukryta funkcja zmywarki. Dzięki niej pomieścisz wszystkie naczynia
Autor: Wikipedia.org

Zmywarka jest domowym sprzętem, dzięki któremu zaoszczędzamy czas i wodę. Posiada też pewną ukrytą funkcją, pozwalającą pomieścić wszystkie naczynia. Zobacz szczegóły!

Zmywarka to niezastąpiony sprzęt domowego użytku w kuchni. Jest wygodny i ekonomiczny. Nie wszyscy z nas wiedzą o tym, że zmywarki posiadają ukryte funkcje, dzięki którym mycie naczyń będzie jeszcze prostsze. Jeden z trików dotyczy mycia wysokich kieliszków po winie. Te na pozór nie jesteśmy w stanie zmieścić się w zmywarce, jednak wystarczy obniżyć jej górny koszyk poprzez dwa uchwyty po bokach. I gotowe!

Taką opcję posiada większość zmywarek, zarówno tych mniejszych, jak i większych. Zanim wypróbujecie ten trik, sprawdźcie, czy szkło, z którego stworzone są kieliszki, na pewno będą dobre do mycia w zmywarce.

Cam Casey, youtuber, którego obserwuje prawie 6 mln osób, opublikował w social mediach wideo, na którym prezentuje patent z obniżaniem górnej szuflady w zmywarce. Choć trik jest banalny, okazuje się, że wiele osób po prostu o nim nie wiedziało.

"To działa", "ja odkryłam tę funkcję po chyba dwóch latach użytkowania zmywarki. Wcześniej wszystkie kieliszki myłam przez to ręcznie" - komentowali internauci.

Inny trik dotyczy wyjmowania mokrych naczyń ze zmywarki. Czasem po wyłożeniu mają dość specyficzny i niezbyt przyjemny zapach. Niekiedy są wilgotne i nie można ich od razu schować do szafki. Jedna z użytkowniczek TikToka podzieliła się prostym patentem na suche naczynia po umyciu w zmywarce.

Wystarczy jedynie użyć ręcznika lub też ściereczki kuchennej. Po zakończonym programie wybraną rzecz trzeba zawiesić na drzwiach do zmywarki i zamknąć ją na 20 minut. W tym czasie materiał wchłonie całą parę i wilgoć, która wcześniej osadzała się na kuchennych akcesoriach.

DIY: naczynia z terakoty.Jak pomalować zwykłe naczynia, by wyglądały na gliniane?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE