Układ w GetBacku. Poszkodowani odzyskają pieniądze? Syndyk złożył wniosek ws. IdeaBanku

2023-01-25 11:04
Układ w GetBacku. Poszkodowani odzyskają pieniądza? Syndyk złożył wniosek ws. IdeBanku
Autor: pixabay

Jest nadzieja dla poszkodowanych w aferze GetBacku. Nadzorujący likwidację IdeaBanku Marcin Kubiczek widzi możliwość odzyskania dla wierzycieli większych pieniędzy, m.in. z Abris – poinformował „Puls Biznesu”.

Syndyk złożył w sądzie wniosek o wznowienie postępowania układowego. Zdaniem gazety rodzi to nadzieję dla ponad 9 tys. inwestorów, którzy w papierach dłużnych GetBacku utopili ok. 2,5 mld zł.

Fundusz, główny akcjonariusz, nie tylko wiedział o działaniach, które doprowadziły do upadłości GetBacku, ale się do niej przyczynił, a obecni menadżerowie spółki mieli i wciąż mają powody, by działać wbrew interesom wierzycieli

– tak, jak donosi "Puls Biznesu", syndyk uzasadnił złożony w sądzie wniosek o odsunięcie władz windykatora i wznowienie postępowania układowego sprzed czterech lat.

Syndyk złożył wniosek do sądu

Do XVIII Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego w Warszawie wpłynął wniosek "o otwarcie postępowania o zmianę układu wraz z wnioskiem o zabezpieczenie przez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego".

Co w nim takiego emocjonującego? Wszystko. Poczynając od tego, kto go złożył, przez to, czego i kogo dotyczy, aż po uzasadnienie – a przede wszystkim materiał dowodowy

– napisał "Puls Biznesu".

Według gazety pozytywne dla wnioskującego rozstrzygnięcie sądu byłoby precedensem na ogromną skalę. Przede wszystkim zaś wlałoby w serca ponad tysiąca poszkodowanych w największej aferze finansowej współczesnej Polski nadzieję na odzyskanie większej części z zainwestowanych miliardów.

Pobili kontrolera biletów w centrum Krakowa. Policja prosi o pomoc w identyfikacji sprawców
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE