Trzy nowe karetki na ulicach Gdyni

2021-12-10 10:38
Trzy nowe karetki na ulicach Gdyni
Autor: gdynia.pl

Dwie karetki z kompletnym wyposażeniem trafiły do Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni. Trzecią udało się dokupić w ramach umowy leasingowej. To najnowocześniejsze tego typu ambulanse, które są obecnie dostępne na rynku. Wszystkie trzy pojazdy niemal natychmiast wyruszyły na pomoc potrzebującym.

Pieniądze na zakup karetek udało się pozyskać z projektu „Wsparcie Zespołów Ratownictwa Medycznego w realizacji działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych”. Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdyni otrzymała dofinansowanie w wysokości 1 040 000,00 zł.

Bardzo cieszy fakt, że udało się zakupić aż dwa kompletnie wyposażone ambulanse wysokiej klasy. To bardzo ważne, aby w tych trudnych czasach, gdy zespoły ratunkowe wciąż są w trasie i muszą dotrzeć do potrzebujących w możliwie jak najkrótszym czasie, ratownicy mieli do dyspozycji niezawodny sprzęt. To pozwoli im skupić się na tym, co najważniejsze – na ratowaniu życia.

– mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Ambulanse marki Volkswagen Crafter są wyposażone w defibrylator LifePack oraz respiratory transportowe. Pozyskana suma wystarczyła również na zakup środków ochrony osobistej dla zespołów ratowniczych i środków dezynfekujących.

To jednak jeszcze nie wszystko – Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdyni zakupiła również ambulans marki Mercedes Sprinter 319 CDI. Udało się to zrobić w ramach umowy leasingowej, którą będzie spłacać. Karetki stacjonują przy ul. Żwirki i Wigury, Chylońskiej i Krzemowej. Stacjonują jednak tylko w teorii, bo w praktyce cały czas są w trasie.

Dodajmy, że Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdyni dysponuje obecnie 12 ambulansami.  

Sedno Sprawy - Waldemar Kraska
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE