Trójmiejscy „Dobronosze" w akcji! Nie tylko zrobią zakupy, ale też dostarczą je pod drzwi

2020-04-02 16:11
zakupy
Autor: pixabay.pl

Zrobią zakupy i dostarczą je pod same drzwi. Tak działają „Dobronosze” czyli wolontariusze, którzy organizują na terenie Trójmiasta bezkontaktowe dostawy jedzenia, leków i podstawowych produktów codziennego użytku. Pomoc w czasie pandemii koronawirusa ma objąć przede wszystkim osoby starsze i niepełnosprawne.

Z pomocy wolontariuszy może skorzystać każdy powyżej 60 roku życia, osoby z niepełnosprawnością oraz wszyscy ci, którzy przebywają na kwarantannie. Wystarczy zadzwonić pod nr tel.: 58 555 53 00 w godz. od 8:00 do 18:00. -Telefon odbierze jeden z wolontariuszy, któremu należy telefonicznie podyktować swoją listę zakupów. Już następnego dnia potrzebne produkty będą dostarczone pod drzwi - mówi jeden z koordynatorów akcji „Dobronosze”, Sebastian Drausal.

Jak zapłacić za zakupy zrobione przez "Dobronoszy"? Posłuchaj!

Zakupowy budżet można wesprzeć za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Wówczas najuboższe osoby nie będą musiały regulować rachunków za zamówione produkty.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE