Trójmiasto: tu test na HIV zrobisz całkowicie ZA DARMO! Do kiedy trwają testy? [ADRES]

2021-05-18 8:38
Badanie
Autor: pomorskie.eu W Trójmieście za darmo zrobisz test na HIV

Trójmiasto: tu test na HIV zrobisz całkowicie ZA DARMO! Do kiedy trwają testy?Od 14 do 21 maja w specjalnych punktach w Gdańsku i Gdyni każdy może zrobić test na HIV i HCV. Co ważne, wszystko odbywa się anonimowo i bez opłat w ramach Europejskiego Tygodnia Testowania. Więcej informacji znajdziecie w tym artykule!

Każdego dnia w Polsce co najmniej 3 osoby dowiadują się o swoim zakażeniu HIV. Mimo to, według szacunków za lata ubiegłe, w Polsce test na HIV wykonał najwyżej co 10. dorosły. To znacznie mniej niż w innych krajach europejskich. Nawet kilkanaście tysięcy osób może żyć w naszym kraju z wirusem nie zdając sobie z tego sprawy. Jak powiedziała Anna Marzec-Bogusławska, dyrektor Krajowego Centrum ds. AIDS:

Jak uniknąć zakażenia wirusem HIV

„HIV może dotyczyć każdego niezależnie od płci, wieku, orientacji, czy stylu życia. Niestety wiele osób wypiera ten fakt i nie robi testu. Warto, aby wykonała go każda dorosła osoba, która choć raz w życiu miała ryzykowne zachowanie”

Aby zrobić test za darmo, szybko, bo zaledwie w 15 minut, i bez opłat w ciągu najbliższego tygodnia należy zgłosić się do Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego  w Gdyni przy ul. Huzarskiej 1 lub w Gdańsku na ul. Smoluchowskiego 18.

W ramach Europejskiego Tygodnia Testowania są także porady edukatorek, które posiadają specjalny Certyfikat Ministerstwa Zdrowia i odpowiedzą na wszystkie pytania. Oprócz testu na HIV w punktach diagnostycznych można także wykonać test na HCV i kiłę. 

Na stronie fundacji Pomorski Dom Nadziei, która jest organizatorem akcji, znajdują się dokładne godziny pracy punktów i kontakt do rejestracji.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE