Mężczyzna zginął w pożarze domu jednorodzinnego w Mostach

i

Autor: Facebook/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku Mężczyzna zginął w pożarze domu jednorodzinnego w Mostach

Tragedia na Pomorzu! Mężczyzna zginął w pożarze domu jednorodzinnego

2021-03-12 8:56

Mężczyzna zginął w czwartek wieczorem w pożarze domu jednorodzinnego przy ul. Łąkowej w Mostach – poinformował PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Pucku mł. kpt. Krzysztof Minga.

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali w czwartek, 11.03.2021 r. około godziny 21:00.

– Na miejsce skierowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pucku, dwa zastępy z JRG Gdynia oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Kosakowa. Podczas przeszukiwania pomieszczeń w budynku znaleziono zwęglone ciało mężczyzny – przekazał Minga.

Mężczyzna zginął w pożarze domu jednorodzinnego w Mostach

Na czas akcji gaśniczej miejsce zdarzenia zabezpieczyli mundurowi. Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku mł.asp. Łukasz Brzeziński powiedział PAP, że służbom udało się uratować 86-letniego mieszkańca domu, który został ewakuowany z wnętrza płonącego budynku – jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

– Na miejscu pracuje ekipa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, biegłym lekarzem sądowym, którzy pod nadzorem prokuratora wykonują czynności procesowe – dokonują oględzin, sporządzają dokumentację fotograficzną, przesłuchują świadków– wyjaśnił Brzeziński.

Dodał, że przyczyna pojawienia się ognia nie jest znana. Ustali ją biegły z zakresu pożarnictwa. (PAP)

Gigantyczny pożar Lidla. Płomienie na 5 metrów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE