Teatr w Parku Reagana: FETA wraca po dwuletniej przerwie do Gdańska

2022-07-06 21:29
FETA 2022
Autor: Materiały prasowe

Od 7 do 10 lipca park Ronalda Reagana w Gdańsku przejmą grupy teatralne z całej Europy. Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA wraca po przerwie spowodowanej pandemią. Niemal wszystkie wydarzenia na festiwalu są bezpłatne.

Teatr w otoczeniu miasta

To co wyróżnia FETE, to fakt że korzysta bardzo mocno z infrastruktury miejskiej. Place zabaw, parkingi, czy ławki mogą być częścią przedstawienia teatralnego. Dodatkowo część spektakli odbywać się będzie w tak zwanym nurcie performatywnym, w którym to widzowie będą mieli okazję współtworzyć spektakl.

Na szczególną uwagę zasługuje spektakl Eurydyka realizowany przez Poznański Teatr Biuro Podróży. Opowiada on czasach pandemii, które wiązały się z wieloma dramatami.

Spektakl powstawał podczas pandemii. Tamten czas w naszej pamięci trochę się już zaciera z powodu wojny, która toczy się w Ukrainie, lecz gdy sięgniemy wstecz, obrazy wracają. Również z tego powodu, że umierali wtedy ludzie, których znaliśmy i dawna literacka metafora stawała się czymś bardzo dotkliwym. Pomyślałem więc, że mit o Orfeuszu i Eurydyce, który opowiada o wielkiej miłości, ale też o jej utracie, będzie bardzo dobrze korespondował z rzeczywistością.

Komentuje Paweł Szostak - jeden z organizatorów FETY.  Spektakl odbędzie się w czwartek 7 lipca o 22:00 w przestrzeni parku Regana.

Na niemal wszystkie wydarzenia w tym roku wstęp jest bezpłatny. Wyjątek stanowią spektakle: Cal y Canto Teatro „Lost Dog… Perro Perdido”/ Hiszpania, Vincent de Rooij & Daan Mathot „Boat” / Holandia, i Theater Titanick „Trip Over” / Niemcy.

Mapa festiwalu FETA 2022
Autor: Materiały prasowe

Szczegółowe informacje na temat festiwalu FETA 2022 znajdziecie tutaj!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE