Teatr Muzyczny wraca do gry! „Widzowie są spragnieni kulturalnych wrażeń”

2020-07-01 7:49
W teatrze obowiązują nowe zasady, zgodne z wymogami sanitarnymi. Dostępne będą płyny do dezynfekcji rąk.
Autor: gdynia.pl

Gdyński Teatr Muzyczny wraca do gry! Już od 24 lipca mieszkańcy i turyści będą mogli obejrzeć cztery dobrze znane i lubiane spektakle. W wakacyjnym repertuarze pojawi się m.in. "Okno na Parlament" czy musical "The Big Bang, czyli Wielki Wybuch".

– Idziemy w taki repertuar wakacyjny, wesoły, lekki. Nie będziemy za bardzo zmuszali widza do myślenia. Raczej do odpoczynku i do relaksu – mówi Igor Michalski, dyrektor Teatru Muzycznego w Gdyni.

Od 24 lipca do 9 sierpnia będzie tam można zobaczyć cztery znane i lubiane przedstawienia, które każdego wprawią w dobry nastrój. – Wielki powrót otworzy „Okno na Parlament”. Spektakl do tej pory można było oglądać na Nowej Scenie. Teraz zostanie przeniesiony na główną Dużą Scenę. Głównym bohaterem sztuki jest minister, który zafundował sobie na koszt rządu apartament we wspaniałym hotelu, by tam spędzić noc z kochanką. Ich romans zakłóca jednak szereg niecodziennych postaci. Nie zabraknie szalonego tempa i nieoczekiwanych zwrotów akcji – dodaje Igor Michalski.   

Jakie jeszcze spektakle zobaczymy w Teatrze Muzycznym w Gdyni? Posłuchaj:

W teatrze będą obowiązywały nowe zasady, zgodne z wymogami sanitarnymi. By zachować odległość pomiędzy widzami - na sali będzie dostępna wyłącznie połowa miejsc.

– Jesteśmy bezpieczni, spełniamy wszystkie wytyczne sanepidu. Odbyliśmy wiele spotkań z fachowcami, epidemiologami oraz lekarzami i wiemy, jak zabezpieczyć widownię oraz pracowników. To dla nas najważniejsza rzecz – dodaje Igor Michalski. 

– Bilety prosimy kupować online. To też zabezpieczy relacje międzyludzkie pomiędzy kasą a widzem – mówi dyrektor teatru. Posłuchaj:

Spragnionych teatralnych wrażeń widzów zaprasza także Konsulat Kultury. Tam pierwszy spektakl - "Marysia ma Rysia" zaplanowano już na 5 lipca. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE