Szpital tymczasowy prawie gotowy! Otwarcie najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu

2022-01-13 10:44
szpital covid
Autor: unsplash.com

Szpital tymczasowy w halach AmberExpo w Gdańsku jest już prawie gotowy. Placówka – jak udało nam się ustalić – powinna zacząć działać w przyszłym tygodniu. Na miejscu trwają ostatnie prace.

– Zakończono montaż wentylacji, ustawione i podłączone zostały kontenery sanitarne. Zakończono również ustawianie oddziałów szpitalnych. Wykonano wszystkie prace budowalne w tym zabudowę śluz wejściowych – mówi Bartosz Tobieński z Międzynarodowych Targów Gdańskich.

Na ten moment poszukiwane są także osoby, które chciałyby pracować w szpitalu tymczasowym.

– Trwają rozmowy z przyszłymi pracownikami. Także z tymi, którzy pracowali już w tym miejscu wiosną – dodaje Katarzyna Brożek, rzecznik spółki "Copernicus".

Obecnie sytuacja na trójmiejskich oddziałach COVID-owych wygląda nieco lepiej niż na początku stycznia. Jak pokazują dane – na 1323 dostępne łóżka w województwie pomorskim – zajętych jest 866.

– Na początku stycznia nasze oddziały były pełne. Dziś mamy pewien bufor – mówi Katarzyna Brożek. – U nas sytuacja też wygląda nieco lepiej. Ale to może zmienić się w każdej chwili – zaznacza Małgorzata Pisarewicz, rzecznik "Szpitali Pomorskich".

Docelowo w szpitalu w halach AmberExpo ma być 300 łóżek dla chorych covidowych - 280 internistycznych i 20 intensywnej terapii. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE