Szczepienia w Trójmieście. Bezpłatny dowóz do punktów szczepień seniorów z Gdańska, Sopotu i Gdyni! Jak się zgłosić?

2021-01-20 13:40
Darmowy transport na szczepienie
Autor: pixabay.com

Szczepienia przeciw koronawirusowi dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się w poniedziałek 25.01.2021 r. Co z osobami, które mają problemy z poruszaniem się? Mieszkańcy Gdańska, Sopotu i Gdynia, którzy posiadają wyznaczony termin szczepienia przeciw COVID-19, ale mogą mieć trudność z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu. Sprawdźcie, jak zapisać się na przewóz na szczepienie!

Na szczepienia przeciw COVID-19 od 15.01.2021 mogą się rejestrować seniorzy, którzy skończyli 80 lat. Osoby powyżej 70 roku życia będą się mogły rejestrować od piątku 22.01.2021 r.

Szczepienia przeciw koronawirusowi dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się w poniedziałek 25.01.2021 r.

Władze Gdańska, Sopotu i Gdyni przygotowały specjalny, bezpłatny transport dla tych seniorów, którzy będą mieli problem z samodzielnym dotarciem na miejsce szczepień. Jest też możliwość zorganizowania szczepienia w domu.

Szczepienia seniorów przeciw Covid-19. Kto może skorzystać?

Zgodnie z zaleceniami rządowymi i według wytycznych wojewody pomorskiego osobami uprawnionymi do skorzystania z bezpłatnego, realizowanego przez miasto transportu do punktu szczepień są:

 • osoby z niepełnosprawnościami, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R (upośledzenie narządu ruchu) lub N (choroby neurologiczne) lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
 • osoby powyżej 70. roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

W Gdańsku rozszerzono grupę uprawnionych o osoby w wieku  70 lat i więcej, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności o kodzie O

Kto może zgłosić się na bezpłatny transport na szczepienie w Gdańsku?

 • osoby powyżej 70 roku życia, mające trudności w poruszaniu, bez możliwości samodzielnego dotarcia na szczepienie oraz osoby z niepełnosprawnością o kodzie O, przebywające na terenie Gdańska,
 • osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami, przebywające na terenie Gdańska,
 • osoby, które działają w imieniu wyżej wymienionych grup – bliscy oraz rodzina – posiadające niezbędne dane do zgłoszenia transportu.
dr Paweł Grzesiowski: Początek prac nad szczepionką miał miejsce 10 lat temu [Super Raport]

Szczepienia seniorów w Gdańsku. Dowóz do punktów szczepień

Potrzebę  transportu na szczepienie należy zgłosić  podczas umawiania terminu szczepienia - w trakcie rozmowy z punktem POZ (podstawowej opieki zdrowotnej).

Jeśli senior jest już umówiony na szczepienie, a nie informował o konieczności transportu, może to zrobić za pomocą formularza na stronie gdanskpomaga.pl  lub zadzwonić pod numer infolinii dot. transportu: 500 218 337, gdzie konsultant przyjmie zgłoszenie.

Z każdą zgłoszoną osobą skontaktują się pracownicy sztabu „Gdańsk Pomaga” w celu ustalenia niezbędnych szczegółów transportu.

Jak umówić szczepienie w domu?Za realizację mobilnych punktów szczepień odpowiada NFZ Pomorski Oddział Wojewódzki. Osoby chcące skorzystać z takiej możliwości mogą się skontaktować:

 • dzwoniąc pod nr. 58 32 18 620 
 • wysyłając maila na adres e-mail biuro.wss@nfz-gdansk.pl.

– Zachęcam osoby w wieku powyżej 70 roku życia oraz osoby z niepełnosprawnością do poinformowania punktów szczepień, w których są zapisani, o potrzebie skorzystania z transportu. Punkty te za pomocą dedykowanego formularza zgłaszają nam takie potrzeby, a my je zrealizujemy – tłumaczy Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu – Wytyczne dotyczące grup, które możemy przewozić, wskazane przez Wojewodę Pomorskiego, zostały przez nas rozszerzone o osoby w wieku 70 lat, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności o kodzie O. Jest to nasz miejski wkład w skuteczne wsparcie rządu oraz gdańszczanek i gdańszczan w procesie szczepienia – dodaje.

Szczepienia seniorów w Gdyni. Dowóz na miejsce szczepień

Seniorzy z Gdyni, którzy spełniają kryteria bezpłatnego transportu do punktu szczepień i mają już wyznaczony termin szczepienia przeciwko Covid-19, mogą zgłaszać zapotrzebowanie na taki transport za pomocą specjalnie uruchomionej infolinii pod nr. tel. 58 505 59 56, czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

 • Z infolinii 58 505 59 56 będzie można korzystać od czwartku 21 stycznia.
 • Transport będzie realizowany od poniedziałku 25 stycznia.

Warto zgłosić się jak najwcześniej to możliwe!

Mobilne punkty szczepień w Gdyni

W wyjątkowych przypadkach możliwe jest zaszczepienie seniora w domu.

WAŻNE! Kontakt do mobilnych punktów szczepień odpowiedzialnych za wykonanie szczepienia ochronnego przeciwko Covid-19 w domu lub miejscu przebywania pacjent:

 • pod nr. tel. 58 32 18 620
 • lub mailowy: biuro.wss@nfz-gdansk.pl.

Szczepienia seniorów w Sopocie. Dowóz dla osób z ograniczeniami ruchowymi

Jeżeli jakiś senior potrzebuje pomocy w dotarciu na szczepienie na terenie Sopotu, powinien zgłosić to w punkcie szczepień, do którego będzie dzwonić.

Zobacz też: Gdzie zaszczepić się na Covid-19 w Trójmieście? Lista punktów szczepień w Gdańsku, Sopocie i Gdyni

Jeśli z jakichś przyczyn nie zgłosi tego podczas rejestracji, może skontaktować się z koordynatorem:

 • 609 680 956, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00 (telefon TYLKO w sprawie dowozów)
 • e-mail: koordynator.szczepien@sopot.eu (całodobowo)

Osoby uprawnione do dowozu do punktów szczepień na terenie Sopotu:

 • osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
 • osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE