Świeże, lokalne warzywa i owoce w Kokoszkach na wyciągnięcie ręki

2022-06-21 19:00
quiz warzywa
Autor: Shutterstock

Świeże warzywa prosto od hodowców! W najbliższą sobotę ruszy pierwszy, dzielnicowy ryneczek na gdańskich Kokoszkach. Swoje, głównie sezonowe produkty oferować będą wyłącznie lokalni producenci.

- Na dolnym tarasie są targowiska, które funkcjonują jako zielone rynki. Tutaj tego brak! Po prostu chcielibyśmy, aby podobna instytucja powstała tutaj, bo mieszkańcy pytają od dawna. A odpowiedzi miasta nie ma. W tej chwili będziemy otwierać kram i pchli targ raz w miesiącu, w każdą ostatnią sobotę miesiąca do października - mówi Maria Weber ze Stowarzyszenia Przyjaciół Dzielnicy Kokoszki.

Każdy może przyjść i sprzedać swoje uprawy, a organizatorzy zapewnią stoiska w postaci stołów i namiotów.

- Z całą pewnością będziemy witać Fundację na Rzecz Osób Niepełnosprawnych MAJA, która tutaj u nas działa na terenie dzielnicy. Oni uprawiają ogród ziołowy, warzywny. Mają rozsady, swoje produkty, przetwory. Ale zapraszamy też działkowców! Wierzymy, że przyjdą do nas z pietruszką, koperkiem i ogólnie nowalijkami. Podzielą się tymi nadmiarami owoców, które będą na swoich działkach mieli - dodaje Maria Weber.

Zielony Kram będzie funkcjonował na parkingu wewnętrznym Pozytywnej Szkoły Podstawowej na Kokoszkach w godzinach od 10:00 do 13:00.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE