Święta godne, nie głodne. Rusza Świąteczna Zbiórka Żywności

2022-11-24 14:32
Żywność i zwierzęta żywe
Autor: pixabay.com

Święta godne, nie głodne. Pod takim hasłem już w piątek, 25 listopada w całej Polsce rozpocznie się Świąteczna Zbiórka Żywności. Zebrane w ten sposób jedzenie trafi do osób najuboższych jeszcze przed wigilią. W Trójmieście - akcja odbywać się będzie w ponad sześćdziesięciu sklepach.

Jak co roku, Banki Żywności organizują w okresie przedświątecznym zbiórkę, która ma na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. W wybranych sklepach największych sieci handlowych w całej Polsce staną specjalne kosze, do których będzie można przekazać produkty z długim terminem przydatności.

- Podczas Świątecznej Zbiórki Żywności przekazywać można artykuły z długą datą ważności: mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy przyprawy - mówi Łukasz Jaroń z Banku Żywności w Gdańsku.

W tym roku, w związku z sytuacją gospodarczą i wojną na Ukrainie, potrzeby są jeszcze większe.

- Podwyżki najsilniej odczuwają osoby najuboższe; seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, rodziny wielodzietne. Do dziesiątek tysięcy takich właśnie osób regularnie trafia wsparcie Banków Żywności. Jednak bez hojności darczyńców nie możemy trafić z pomocą do wszystkich, którzy jej potrzebują - dodaje Jaroń.

Podobnie jak w ubiegłych latach, akcję można wesprzeć także online. Darowizny wpłacamy za pośrednictwem strony www.zbiorkazywnosci.pl. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE