Strzelił do kota z wiatrówki, wszystko zarejestrowały kamery. 60-latkowi z Dębnicy Kaszubskiej grozi więzienie

2021-03-30 10:11 P.C

60-latek strzelił do kota z wiatrówki, a wszystko zarejestrowały kamery. Teraz mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Grozi mu nawet 5 lat więzienia. Do zdarzenia doszło w sobotę, 27.03.2021 r. w gminie Dębnica Kaszubska. Kota nie udało się uratować.

Policjanci z Dębnicy Kaszubskiej w sobotę, 27 marca otrzymali zgłoszenie o postrzelonym kocie znalezionym na terenie jednej z posesji w gminie. Mundurowi dotarli do zdjęcia z monitoringu, na którym uchwycony był moment oddawania strzału z wiatrówki.

– Dzięki dobrej współpracy z mieszkańcami dzielnicowy szybko ustalił, kim jest osoba ze zdjęcia i gdzie może przebywać. Policjanci pojechali tam i zatrzymali 60-latka podejrzewanego o zabicie kota oraz zabezpieczyli wiatrówkę, z której prawdopodobnie padł strzał – poinformowali policjanci.

Postrzelony kot trafił pod opiekę fundacji zajmującej się pomocą zwierzętom i szybko trafił na stół operacyjny. Niestety, nie udało się go uratować.

60-latek, który strzelił do kota, został doprowadzony do policyjnego aresztu. W poniedziałek, 29 marca usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury. Przestępstwo znęcania się nad zwierzętami zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, a za znęcanie ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pomylił żubra z dzikiem i go zastrzelił! Jest wyrok dla leśniczego z Łobza. "Żubr jak koń. Jaki jest, każdy widzi"