Sopot: Nietrzeźwy pędził ponad 100 km/h i nie zatrzymał się do kontroli

2022-02-07 12:54
policja
Autor: pixabay

Sopoccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę fiata. 26-letni mieszkaniec Gdyni mając 1,6 promila alkoholu jechał Aleją Niepodległości z prędkością 102 km/h i nie zastosował się do wydanego mu przez umundurowanego policjanta sygnału do zatrzymania. Sprawca po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

W miniony piątek (4 luty) około godz. 17.30 policjanci drogówki prowadzili statyczną kontrolę prędkości na Alei Niepodległości w Sopocie. W pewnym momencie funkcjonariusze zmierzyli prędkość samochodu fiat panda i ustalili, że kierujący tym autem jedzie z prędkością 102 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie wynosiło do 50 km/h. W związku z rażącym przekroczeniem prędkości jeden z umundurowanych policjantów wyszedł na jezdnię i dał wyraźny znak kierującemu do zatrzymania. 

Niestety ten zignorował to polecenie, ominął policjanta i rozpędzony zaczął uciekać. Policjanci od razu ruszyli za nim w pościg i o całej sytuacji powiadomili dyżurnego. Gdy mundurowi przeszukiwali okoliczny teren, kierujący fiatem zadzwonił do dyżurnego sopockiej komendy. Mężczyzna przekazał dyżurnemu jak się nazywa i potwierdził, że przed chwilą nie zatrzymał się do kontroli i uciekł.

- komentują mundurowi. 

Podczas rozmowy nie chciał jednak powiedzieć, gdzie się znajduje, twierdząc, że nie zna Sopotu i sam stawi się do komendy. Dzięki opisowi bloków dyżurny domyślił się, gdzie on jest i już po chwili kierowca został zatrzymany przez policjantów drogówki. Okazało się, że to 26-letni mieszkaniec Gdyni.

Policjanci ruchu drogowego od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu, a przeprowadzone badanie wykazało u niego 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Interweniujący policjanci zatrzymali 26-latkowi prawo jazdy i doprowadzili go do komendy. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu śledczy ogłosili mu zarzut kierowania samochodem w  stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania i świadczenie pieniężne. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Dodatkowo za wykroczenia rażącego przekroczenia prędkości i niezatrzymania się do kontroli drogowej odpowie on także przed sądem, do którego funkcjonariusze skierują wniosek o ukaranie.

W pralni chemicznej, jak w serialu kryminalnym. Zamiast prania - plantacja/ Śląsk
Źródło: Sopot: Nietrzeźwy pędział ponad 100 km/h i nie zatrzymał się do kontroli
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE