Słoneczny patrol potrzebny od zaraz. Gdynia i Gdańsk poszukują ratowników wodnych

2022-05-12 8:16
plaża w Orłowie
Autor: Fot. Przemysław Kozłowski, gdynia.pl

Gdynia poszukuje ratowników wodnych! Właśnie ruszył nabór dla osób, które chciałaby pracować na jednym z czterech miejskich kąpielisk: w Redłowie, Orłowie, Śródmieściu lub Babich Dołach. Chętni muszą mieć ukończone odpowiednie kursy i mogą liczyć na miesięcznie zarobki w wysokości nawet 5 tys. zł brutto.

- Każdy ratownik przejdzie specjalny proces kwalifikacyjny i otrzyma od wysoko wykwalifikowanej kadry instruktorskiej profesjonalne szkolenie stanowiskowe uwzględniające specyfikę działań na gdyńskich kąpieliskach morskich. Praca w sezonie odbywać się będzie w rotacyjnym systemie uwzględniającym indywidualne potrzeby - mówi Daniel Baranowski z Gdyńskiego Centrum Sportu. - Ludziom dbającym o bezpieczeństwo wypoczywających zapewniamy możliwie najlepszy sprzęt, a także odpowiednie warunki finansowe i socjalne. Ratownicy otrzymają kompletny ubiór dostosowany do panujących na plaży warunków atmosferycznych - dodaje Baranowski.

Gdyńskie kąpieliska należą do jednych z najbezpieczniejszych w Polsce. Od 1998 roku nie utonęła tutaj żadna osoba.

- Rokrocznie nad spokojem nad wodą czuwa sztab specjalnie wyszkolonych do tego ratowników tworzących zgrany zespół. Zatrudniamy najlepszych ludzi, stąd od ponad 20 lat możemy cieszyć się skutecznością w podejmowanych interwencjach - mówi wiceprezydent Gdyni, Marek Łucyk.

Ratowników poszukuje także nadal Gdańsk. Jak na razie - udało się skompletować ok. 50 proc. kadry.

- Cały czas zgłaszają się kolejni ratownicy, trwają także już szkolenia. Gdyby ktoś był zainteresowany pracą w charakterze ratownika to zachęcamy do kontaktu. Łącznie na gdańskich plażach będziemy zatrudniać w tym roku 120 ratowników - dodaje Łukasz Iwański, kierownik kąpielisk i obiektów nadmorskich w Gdańsku.

Rekrutacje ogłosił także sopocki WOPR. Tu o bezpieczeństwo na plażach będzie dbało około 40 ratowników. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE