zdjęcie poglądowe

i

Autor: Pomorska Policja Piwnica jednego z zatrzymanych

Kryminalne

Śledzili pseudokibiców, odkryli narkotykowy warsztat. Wśród śrubokrętów leżała amfetamina

2023-03-29 12:48

Blisko pół kilograma narkotyków zabezpieczyli pomorscy policjanci w Gdańsku. Wśród zabezpieczonych była między innymi amfetamina, marihuana, mefedron i MDMA, ale również dwie doniczki z roślinami konopnymi. To wszystko w piwnicy pseudokibica, który był obserwowany przez grupę śledczych do walki z przestępczością pseudokibiców.

Kryminalni zauważyli pseudokibica na jednej z ulic gdańskiego Chełmu. Policjanci podjęli wobec 36- latka interwencję, podczas której znaleźli przy nim amfetaminę. Dalej ślad zawiódł do jednej z piwnic. W niej prawdziwy warrsztat: były śrubokręty, klucze i inne całkiem codzienne sprzęty, ale przy biurku roboczym również znlazło się miejsce do dzielenia narkotykowych porcji. 

Kryminalni podczas przeszukania piwnicy znaleźli i zabezpieczyli w niej prawie poł kilograma różnych substancji, w tym amfetaminę, mefedron, marihuanę i tabletki MDMA. Zabezpieczono także dwie doniczki z roślinami konopnymi, dwie wagi elektroniczne, 500 sztuk woreczków strunowych i 3 dokumenty w tym dwa prawa jazdy i dowód osobisty nie należące do zatrzymanych przez policjantów mężczyzn. Na poczet przyszłych kar policjanci od 36-latka zabezpieczyli blisko 2 tys. zł

- poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska.

W piwnicy znajdował się jeszcze inny mężczyzna, który posiadał przy sobie narkotyki. Nie potrafił on policjantom wytłumaczyć swojej obecności w tym miejscu. Gdy został wylegitymowany, okazało się, że ma 22 lata, a podczas kontroli okazało się że też ma przy sobie środki odurzające.  

Pseudokibice w piwnicy trzymali narkotyki

Wobec 36-latka w związku z usłyszanym zarzutem posiadania znacznej ilości narkotyków mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, natomiast 22-latek usłyszał zarzut posiadania substancji zabronionych.

Za posiadanie narkotyków grożą 3 lata pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

CBŚP rozbiło 12-osobową grupę przestępczą handlującą narkotykami na Mazowszu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE