Skażona woda na Pomorzu. Zdatna do picia tylko po przegotowaniu!

2022-09-20 14:51
coli, bakteria, woda, kran, trucizna
Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Opolskie: Ostrzeżenie dla mieszkańców! Z kranu płynie trucizna!

Przez min. 2 minuty należy gotować wodę należy również do przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia naczyń, zębów, kąpieli noworodków i niemowląt. Tak jest w Krępowicach w województwie pomorskim.

W jednym punkcie zgodności wykryliśmy pojedynczą bakterię coli - informuje w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim, Renata Zając z lęborskiego Sanepidu.

Zgodnie z rozporządzeniem, ta woda nie nadawała się do spożycia i taki komunikat został przez nas wydany. Badania zostały powtórzone i woda była już dobra w punkcie zgodności, natomiast bakterie z grupy coli wykryto w hydroforni. Wydaliśmy komunikat o warunkowej przydatności wody, ale myślę, że po wypłukaniu instalacji ta woda będzie dobra. Powtórzymy próbki i wówczas to sprawdzimy.

- dodała w rozmowie z dziennikiem. 

Jerzy Bańka, wójt gminy Cewice podkreśla, że sytuacja może dziwić tym bardziej, że instalacja w Krępkowicach jest zmodernizowana. -Hydrofornia jest po modernizacji, są także nowe urządzenia obsługujące ujęcie wody, stacja uzdatniania wody - mówi.

Cukiernik z Wrocławia: Sytuacja jest bardzo ciężka.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE