Skandal na uczelniach medycznych w Gdańsku i Bydgoszczy. Wykładowcy dzielili się sposobami na zaniżanie zdawalności egzaminów

2021-03-02 18:30
egzamin
Autor: https://pixy.org

Wykładowcy dzielili się sposobami na zaniżanie zdawalności egzaminów wśród studentów pierwszego roku. Chodzi o rozmowę jednego z profesorów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz dwóch wykładowców Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Nagranie wypłynęło, bo… profesorowie nie wyłączyli mikrofonów i platformy online do prowadzenia zajęć.

Do rozmowy doszło po wykładzie na Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Naukowcy stwierdzili, że egzaminy online... nie zdają egzaminu, bo zbyt wielu studentów kończy je z pozytywnym wynikiem. Potem debatowali nad sposobami na zaniżanie zdawalności wśród studentów. Prof. Janusz Moryś z Gdańska chwalił się m.in., że na jego uczelni mówi się już o „funduszu Morysia”. Studenci którzy oblewają egzamin, płacą nawet kilka tysięcy złotych za poprawkę przedmiotu, a pieniądze trafiają na konto GUMedu. Władze gdańskiej uczelni zdawkowo komentują całą sprawę. -Uczelnia podjęła natychmiastowe działania wyjaśniające, czekamy aż prof. Moryś odniesie się do przesłanych mu zapytań-mówi rzeczniczka GUMed, Joanna Śliwińska. Sprawa trafiła też do samorządu studenckiego gdańskiej uczelni, który wystosował pismo do prorektora z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy.