Są zarzuty dla 7 osób w sprawie nieprawidłowości w organizacji gdańskiego finału WOŚP. Wśród podejrzanych ochroniarze, policjanci i urzędnik miejski

2020-02-25 18:38
wośp
Autor: Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

„Wyciągnęliśmy wnioski z ubiegłorocznej tragedii”. Tak władze Gdańska komentują niedopatrzenia związane z organizacją finału WOŚP, podczas którego zginął prezydent miasta, Paweł Adamowicz. Dziś siedem osób usłyszało zarzuty w tej sprawie.

Wśród podejrzanych są m.in. policjanci, ochroniarze i pracownicy Regionalnego Centrum Wolontariatu. Jest też urzędnik miejski, który wydał powolnienie na organizację imprezy na Targu Węglowym.

-Wyciągamy wnioski z ubiegłorocznej tragedii -mówiła podczas konferencji prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz. Posłuchaj!

Przypomnijmy, śledczy zarzucili siedmiu zatrzymanym narażenie na niebezpieczeństwo uczestników imprezy i niedopełnienie obowiązków. Nikt z podejrzanych nie przyznał się do winy. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE