Ruszył proces Magdaleny Adamowicz. Europosłanka: „Bagno oszczerstw wylewanych latami przez prokuraturę i media publiczne”

2021-02-23 7:11
Proces Magdaleny Adamowicz
Autor: MARCIN GADOMSKI/ SUPER EXPRESS Proces Magdaleny Adamowicz

Zdaniem oskarżycieli - miała zataić nawet 400 tys. zł. Przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się w poniedziałek proces europosłanki, Magdaleny Adamowicz. Prokuratura zarzuca żonie zmarłego prezydenta Gdańska zatajenie dochodów w zeznaniach podatkowych i nierozliczenie podatków z wynajmu mieszkań.

– Zeznania podatkowe o nieprawidłowym charakterze zostały złożone dwukrotnie – mówi prok. Robert Kaczor, Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. – Wyrażam entuzjazm z tego powodu, że oskarżona zdecydowała się na złożenie wyjaśnień, bowiem podczas śledztwa nie zgodziła się na to. Jej wersja była znana wyłącznie w oparciu o materiały pochodzące z Urzędu Podatkowego. Tak naprawdę po raz pierwszy mamy okazje usłyszeć wersje oskarżonej – dodaje Kaczor.

Magdalena Adamowicz w swoich wyjaśnieniach mówiła o "bagnie oszczerstw wylewanych latami przez prokuraturę i media publiczne". Sąd przerwał oskarżonej tę wypowiedź.

– Jak słusznie sąd zwrócił uwagę, sala rozpraw nie jest miejscem na demonstracje polityczne. Sprawa absolutnie nie ma charakteru politycznego. Ma tylko i wyłącznie charakter podatkowy – tłumaczy prok. Robert Kaczor.

Magdalena Adamowicz odmówiła komentarza. Sam proces został natomiast przerwany. Będzie kontynuowany 19 marca. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE