Ruszył proces Magdaleny Adamowicz. Europosłanka: „Bagno oszczerstw wylewanych latami przez prokuraturę i media publiczne”

2021-02-23 7:11 Dominika Bakura
Proces Magdaleny Adamowicz
Autor: MARCIN GADOMSKI/ SUPER EXPRESS Proces Magdaleny Adamowicz

Zdaniem oskarżycieli - miała zataić nawet 400 tys. zł. Przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się w poniedziałek proces europosłanki, Magdaleny Adamowicz. Prokuratura zarzuca żonie zmarłego prezydenta Gdańska zatajenie dochodów w zeznaniach podatkowych i nierozliczenie podatków z wynajmu mieszkań.

– Zeznania podatkowe o nieprawidłowym charakterze zostały złożone dwukrotnie – mówi prok. Robert Kaczor, Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. – Wyrażam entuzjazm z tego powodu, że oskarżona zdecydowała się na złożenie wyjaśnień, bowiem podczas śledztwa nie zgodziła się na to. Jej wersja była znana wyłącznie w oparciu o materiały pochodzące z Urzędu Podatkowego. Tak naprawdę po raz pierwszy mamy okazje usłyszeć wersje oskarżonej – dodaje Kaczor.

Magdalena Adamowicz w swoich wyjaśnieniach mówiła o "bagnie oszczerstw wylewanych latami przez prokuraturę i media publiczne". Sąd przerwał oskarżonej tę wypowiedź.

– Jak słusznie sąd zwrócił uwagę, sala rozpraw nie jest miejscem na demonstracje polityczne. Sprawa absolutnie nie ma charakteru politycznego. Ma tylko i wyłącznie charakter podatkowy – tłumaczy prok. Robert Kaczor.

Magdalena Adamowicz odmówiła komentarza. Sam proces został natomiast przerwany. Będzie kontynuowany 19 marca.