Rowerem elektrycznym po Półwyspie Helskim. PKP S.A. proponuje nowe rozwiązanie

2020-06-18 11:59
Rowery elektryczne ładowane są na stacjach
Autor: PKP S.A. Rowery elektryczne ładowane są na stacjach

Rowery wspomagane elektrycznie to coraz popularniejszy środek transportu. Mieszkańcy Trójmiasta mogą skojarzyć go z MEVO, rowerami, które uzbrojone w baterie pomagały w łatwiejszym podjechaniu pod wzniesienie. Podobne rozwiązanie obecne będzie przez wakacje na Półwyspie Helskim.

Na Półwyspie Helskim Polskie Koleje Państwowe uruchomiły już pierwszą stację, przy której zaparkowane są rowery elektryczne. Mieści się ona przy dworcu we Władysławowie a w kolejnych dniach udostępniona zostanie kolejna w Helu. Obie modułowe stacje ładowania i parkowania oraz wypożyczania pojazdów to zespół 12 stanowisk dla elektrycznych dwukołowców, tj. rowerów, skuterów i hulajnóg. Połowa miejsc przeznaczona będzie na rowery do wypożyczenia, a pozostałe dla użytkowników z własnymi pojazdami. Pilotażowy projekt to część większego badania nad rozwojem elektromobilności oraz tzw. transportu na ostatniej mili z wykorzystaniem pojazdów elektrycznych.

- Najlepszym sposobem przed wdrożeniem docelowych rozwiązań jest ich sprawdzenie w rzeczywistości - mówi Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP S.A. Posłuchaj:

Posłuchaj na czym ma polegać pilotażowy projekt PKP SA.:

Docelowo na każdej ze stacji znajdzie się 10 rowerów elektrycznych, a obecnie we Władysławowie do dyspozycji turystów i mieszkańców jest 20 pojazdów. Będą mogli z nich skorzystać wszyscy zainteresowani po uiszczeniu opłat wskazanych w cenniku usługi, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej do pobrania na stronie rowery.pkp.einfleet.eu, działającej w systemie Android.

- Po zakończeniu pilotażu przeprowadzone zostaną analizy, a podejmując dalsze decyzje biznesowe, będziemy brali pod uwagę także opinie użytkowników przekazywane za pośrednictwem ankiet - dodaje Stilger. Posłuchaj:

Posłuchaj dlaczego wykonywany będzie pilotaż na Półwyspie Helskim:

Rowery przy wspomaganiu elektrycznym mogą rozwinąć prędkość do 25 km/h. Na w pełni naładowanej baterii można przejechać aż 100 km. Rower można rozpędzić także siłą własnych mięśni. Każde ze stanowisk dla użytkowników wyposażone jest w specjalną szafkę z zamkiem elektromagnetycznym, w której znajdują się gniazdo 230V/8A do ładowania jednośladów oraz USB 5V/5A do szybkiego zasilenia przenośnego sprzętu elektronicznego, miejsce do przechowywania małego bagażu podręcznego oraz zintegrowana linka zabezpieczająca zaparkowany pojazd przed kradzieżą.

Każde badanie musi zakończyć się wnioskami, stąd kolejarze liczą na szczere opinie i komentarze dotyczące tego co się podobało, a co wymaga poprawienia.

Jesteś prawdziwym kociarzem? Sprawdź, ile wiesz o kotach! [QUIZ]

Pytanie 1 z 18
Według jednej z legend kot ocalił Mahometa przed:
Jesteś prawdziwym kociarzem? Sprawdź, ile wiesz o kotach! [QUIZ]
Postęp prac przy budowie portu lotniczego w Radomiu
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE