Roboty-kelnerzy w gdańskiej restauracji! Mają pomagać w obsłudze gości

2021-12-08 16:49
hilton
Autor: mat. pras.

Zawsze nienagannie ubrane i z niewzruszoną miną pomogą w obsłudze gości. W gdańskiej restauracji Mercato już niebawem zaczną pracować… roboty. -Oczywiście maszyny nie zastąpią prawdziwych kelnerów – zapewnia Aneta Stelmasiewicz z Hotelu Hilton Gdańsk, który jako pierwszy w Polsce testuje tego typu urządzenia.

-To, co będzie zadaniem robotów, to przywożenie i odwożenie talerzy. Goście nie będą komunikować się z robotem. Nie będą zamawiać u niego jedzenia lub tego jedzenia odbierać. Maszyny mają jedynie pomóc kelnerom, którzy dzięki temu będą mieli więcej czasu dla naszych gości i na rozmowę z nimi – zapewnia Aneta Stelmasiewicz, specjalistka ds. PR i marketingu Hotelu Hilton Gdańsk.

Na razie gdańska restauracja testuje dwa roboty - „czysty” do przywożenia jedzenia do stolików gości i „brudny” do odwożenia talerzy na zmywak. Roboty będą wysyłane do stolików przez kucharzy, natomiast kelnerzy, wyposażeni w specjalne smartwatche, mają monitorować urządzenia. Jeśli pomysł się sprawdzi, maszyny zostaną „zatrudnione” także do innych zadań. Być może będą pomocne w housekeepingu, czyli w służbie pięter. Roboty mogą m.in. ciągnąć ciężkie wózki z brudną bielizną, praniem czy ręcznikami.

Roboty jeszcze przed świętami pojawią się w restauracji, a swoją premierę będą miały podczas kolacji sylwestrowej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE