Roboty-kelnerzy w gdańskiej restauracji! Mają pomagać w obsłudze gości

2021-12-08 16:49
hilton
Autor: mat. pras.

Zawsze nienagannie ubrane i z niewzruszoną miną pomogą w obsłudze gości. W gdańskiej restauracji Mercato już niebawem zaczną pracować… roboty. -Oczywiście maszyny nie zastąpią prawdziwych kelnerów – zapewnia Aneta Stelmasiewicz z Hotelu Hilton Gdańsk, który jako pierwszy w Polsce testuje tego typu urządzenia.

-To, co będzie zadaniem robotów, to przywożenie i odwożenie talerzy. Goście nie będą komunikować się z robotem. Nie będą zamawiać u niego jedzenia lub tego jedzenia odbierać. Maszyny mają jedynie pomóc kelnerom, którzy dzięki temu będą mieli więcej czasu dla naszych gości i na rozmowę z nimi – zapewnia Aneta Stelmasiewicz, specjalistka ds. PR i marketingu Hotelu Hilton Gdańsk.

Na razie gdańska restauracja testuje dwa roboty - „czysty” do przywożenia jedzenia do stolików gości i „brudny” do odwożenia talerzy na zmywak. Roboty będą wysyłane do stolików przez kucharzy, natomiast kelnerzy, wyposażeni w specjalne smartwatche, mają monitorować urządzenia. Jeśli pomysł się sprawdzi, maszyny zostaną „zatrudnione” także do innych zadań. Być może będą pomocne w housekeepingu, czyli w służbie pięter. Roboty mogą m.in. ciągnąć ciężkie wózki z brudną bielizną, praniem czy ręcznikami.

Roboty jeszcze przed świętami pojawią się w restauracji, a swoją premierę będą miały podczas kolacji sylwestrowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE