Robert Lewandowski na monetach kolekcjonerskich Mennicy Gdańskiej

2022-03-30 19:00
Moneta z Robertem Lewandowskim
Autor: mat. prasowe

Numizmatyczny gol Roberta Lewandowskiego! Kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej pojawił się na monetach kolekcjonerskich przygotowanych przez Mennicę Gdańską. Numizmaty ukażą się w dwóch wersjach.

- Dwuuncjowa, czyli ważąca 62,2 gramy oraz ważąca 1 kilogram. Obie z wstawką z wydruku 3D. Ta druga dosyć ciężka, ale wartościowa, na co naszym zdaniem pan Robert w pełni zasługuje. Moneta jest ze srebra próby 999, czyli srebra najwyższej próby. Monet dwuuncjowych będzie 3000, kilogramowych 200 sztuk - mówi Anita Kreft, kierownik operacyjny Mennicy Gdańskiej.

Moneta z Robertem Lewandowskim
Autor: mat. prasowe

Moneta ukaże się w drugiej połowie lipca, dziś ruszyła przedsprzedaż. Chętnych nie brakuje, bowiem w ciągu pierwszych dwóch godzin sprzedało się kilkaset sztuk. A to dopiero początek serii z Lewym.

- Robert Lewandowski będzie przedstawiony na kilku monetach, które będą ukazywały się co jakiś czas. Pierwsza moneta prezentuje jego talent, to jak się narodził w młodym piłkarzu. Na monecie dwuuncjowej widzimy kilka postaci młodego zawodnika, największą jest aktualna postać Roberta. Na monecie kilogramowej widzimy Roberta Lewandowskiego okazującego swój charakterystyczny gest radości, zwycięstwa - dodaje specjalistka.

Moneta w wersji dwuuncjowej kosztuje 1799 zł, kilogramowej - 14999 zł. Ich wartość może jednak szybko wzrosnąć wrost proporcjonalnie do zainteresowania.

Moneta z Robertem Lewandowskim
Autor: mat. prasowe
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE