Opacka Gdańsk

i

Autor: GZDiZ

Remont ulicy Opackiej. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

2022-05-20 10:35

Kierowcy - przygotujcie się na spore utrudnienia w Oliwie. Już w środę ruszy remont ulicy Opackiej na odcinku od ulicy Spacerowej do ulicy Cystersów. Drogowcy wymienią nawierzchnię jezdni oraz chodnik. Prace potrwają miesiąc.

- Ul. Opacka na odcinku prowadzenia robót zostanie zawężona do jednego pasa ruchu i wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w relacji do ul. Spacerowej. W zależności od postępu prac kierowcom udostępniany będzie prawy bądź lewy pas ruchu. Ograniczona zostanie prędkość do 30 km/h. Dojazd do posesji przy ul. Opackiej zostanie zapewniony - mówi Magdalena Kiljan z gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Na czas prac - miasto wyznaczyło objazdy. - Dojazd do ul. Czyżewskiego od strony ul. Spacerowej poprowadzony będzie ul. Stary Rynek Oliwski, ul. Opata Jacka Rybińskiego oraz al. Grunwaldzką. Dojazd do ul. Spacerowej od strony ul. Czyżewskiego możliwy będzie ul. Cystersów - dodaje Kiljan.

Ponadto – jak zaznacza rzeczniczka - w celu zminimalizowania utrudnień w ruchu na czas prac uruchomiony zostanie zmodyfikowany program sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Spacerowej i Opackiej.

Remont nawierzchni na ulicy Opackiej sfinansuje deweloper, który w tym miejscu buduje nowe osiedle. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE