Remont skarp i budowa nowych ścieżek. Inwestycja w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym pochłonie ponad 5 milionów!

2021-09-27 15:10

Remont skarp i mała architektura. Ponad 5 mln zł kosztować będzie budowa nowych ścieżek i poprawa istniejących tras w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Prace związane z tą inwestycją już się rozpoczęły i potrwają do końca listopada.

Inwestycja ma poprawić atrakcyjność Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego przy zachowaniu jego naturalnych walorów i minimalnej ingerencji w ekosystem – tłumaczy Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Zakres prac obejmie remont skarp, budowę nowych ścieżek oraz remont istniejących nawierzchni. – Na odcinkach leśnych trasa będzie wykonana z kruszywa łamanego. Dodatkowo wprowadzimy oznakowanie szlaków – dodaje Niezgoda.

Inwestycja obejmie najbardziej znane szklaki m.in. trasę od jeziora Jasień do ul. Spacerowej. 

"Przewidziano także budowę pięciu łączników. Mówimy tu np. o odcinku dookoła zbiornika Jasień i wzdłuż nasypu PKM Jasień i ul. Słowackiego do Złotej Karczmy czy trasie od Matemblewa do ul. Słowackiego. Najkrótszy łącznik to trakt od szlaku głównego do Osiedla Złota Karczma"

- dodaje urzędniczka. 

Przebudowa szlaków będzie realizowana także na terenie gdyńskich i sopockich lasów.

Zaatakował Cię pies? Zobacz, jak się zachować?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE