Próbują uniemożliwić ewentualną rozbudowę planowanego parku rozrywki

2021-11-26 17:00
majaland
Autor: mat. pras.

TAK - dla Majalandu, NIE - dla jego ewentualnej rozbudowy. Radny Gdańska Karol Ważny w imieniu mieszkańców Osowej złożył wniosek do władz miasta o zmianę planu zagospodarowania wokół planowanego parku rozrywki.

- Pojawiały się takie obawy wśród mieszkańców, że tego typu rozbudowa obiektu mogłaby się w przyszłości pojawić. Chodzi o nawiązanie do sytuacji, która miała miejsce w Kownatach, gdzie już tego typu park rozrywki funkcjonuje i był on w kolejnych latach rozbudowywany. Sam też już wcześniej deklarowałem, że taki wniosek złożę, żeby po pierwsze uniemożliwić faktycznie rozbudowę, a po drugie, żeby też uspokoić nastroje wśród mieszkańców - tłumaczy Karol Ważny.

Jak podkreśla radny, nie chodzi o blokadę inwestycji - wniosek dotyczy jedynie działek przylegających do Majalandu.

- Póki co dostałem informację zwrotną, od pana prezydenta Piotra Grzelaka, że musimy chwilę poczekać na odpowiedź, uzbroić się w cierpliwość. To wynika z takiej procedury, która jest przyjęta w mieście, że wnioski do planów miejscowych są rozpatrywane dwa razy do roku. Podejrzewam, że na początku przyszłego roku powinienem już otrzymać informację zwrotną, czy taki wniosek będzie rozpatrzony pozytywnie - dodaje radny.

A przypomnijmy, Majaland to całoroczny park rozrywki, który powstanie obok Obwodnicy Trójmiasta, przy węźle Owczarnia. Jego budowa potrwa 14 miesięcy, nie wiadomo jednak kiedy się rozpocznie. W ciągu roku park ma odwiedzać 300 tysięcy osób.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE