Prawdopodobieństwo osunięć jest duże! Tablice ostrzegawcze wokół gdyńskiego klifu

2020-02-21 7:42
Do jednego z najbardziej niebezpiecznych osunięć klifu doszło w 2018 r.
Autor: gdynia.pl

Do osunięć może dojść w każdej chwili! A chodzi o orłowski klif, który rocznie zmniejsza się nawet o metr. Mimo, że urzędnicy nie mogą monitorować procesów zachodzących wewnątrz klifu, to jednak przypominają, że obecna pora roku - sprzyja osuwiskom.

W tej chwili jest bardzo wilgotna pora roku. Zimy nie było, ale prawdopodobieństwo zsuwu jest bardzo możliwe – mówi Anna Stelmaszyk-Świerczyńska, zastępca Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni.   

None

Przy klifie pojawiło się wiele tablic ostrzegawczych. Niestety turyści i mieszkańcy - często bagatelizują te informacje.

To jest analogiczna sytuacja jak na Giewoncie. Ci co się znają, proszą ludzi w klapkach, sandałach by tam nie szli. Robią zupełnie na odwrót – dodaje Anna Stelmaszyk-Świerczyńska. 

Ludzie nie reagują na tablice ostrzegawcze. Posłuchaj:

Do jednego z najbardziej niebezpiecznych osunięć klifu doszło w 2018 r. Wówczas na czterdziestometrowy odcinek plaży spadło około 1200 metrów sześciennych ziemi. - Tutaj natura, jeśli chce, to zabiera odpowiednią część klifu – mówił wówczas Roman Kołodziejski z Urzędu Morskiego w Gdyni.

Teren w okolicach klifu jest rezerwatem przyrody. Właśnie z tego powodu nie mogą być tam przeprowadzone żadne prace związane z ochroną nabrzeża.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE