Pomóż dmuchnąć w żagle! Centrum Praw Kobiet w Gdańsku zbiera pieniądze na szkolenie żeglarskie dla dziewięciu podopiecznych

2020-12-04 14:24 as
CPK
Autor: Materiały prasowe CPK

Dmuchną w żagle i wyruszą w rejs życia. Dziewięć gdańszczanek, które doświadczyły przemocy, przejdzie kurs na sternika jachtowego. Aby szkolenie mogło się odbyć, potrzebne są pieniądze – chodzi o 2,7 tys. złotych.

W Polsce co roku przemocy doświadcza ok. 800 tysięcy kobiet, a około 400-500 z nich ginie z powodu przemocy w rodzinie. Tylko w 2019 r. Centrum Praw Kobiet w Gdańsku pomogło 626 kobietom, udzielając 2400 konsultacji prawnych i psychologicznych, organizując kilka grup wsparcia, asystując na blisko 50 rozprawach sądowych.

Przez 21 lat istnienia Centrum Praw Kobiet w Gdańsku wsparło ponad 9 tys. kobiet, udzielając ponad 10 tys. porad prawnych i ponad 10 tys. porad i konsultacji psychologicznych, organizując też dziesiątki grup wsparcia, warsztatów, szkoleń, grup samopomocowych i innych. Dzięki wsparciu fundacji tysiące kobiet odzyskało swoje życie, odzyskało godność oraz prawo do życia bez przemocy i do bezpieczeństwa. Mimo tego wsparcia statystyki mówią, że to pomoc tylko niewielkiemu procentowi kobiet codziennie doświadczających przemocy. 

„Dmuchnij w żagle” to projekt Fundacji Centrum Praw Kobiet w Gdańsku, który ma pomóc dziewięciu kobietom w odzyskaniu poczucia własnej wartości, mocy i życiowej odwagi.  Uczestniczki kursu po zdaniu egzaminów uzyskają patent na stopień żeglarki jachtowej.

By jednak dziewięć pań wzięło udział w egzaminie, potrzebne są środki na ten cel. Łączny koszt egzaminów i patentów to 2700 zł. Szczegóły projektowe pod linkiem: https://zrzutka.pl/nuvhnk

Tygodniowy rejs i szkolenie będzie odbywać się na Morzu Bałtyckim, planowany termin to maj 2021 roku.