Pomorze: Sześć nowych przypadków koronawirusa

2020-03-17 11:29
koronawirus aktualny raport
Autor: pixabay.pl koronawirus aktualny raport

Kolejne osoby zakażone koronawirusem na Pomorzu. To sześć przypadków potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Najnowsze dane dziś rano podało Ministerstwo Zdrowia.

Kolejne sześć osób, u których wykryto obecność koronawirusa, miało kontakt z dwiema zakazonymi kobietami, które kilka dni wcześniej wróciły z zagranicy.

Rzecznik Wojewody Pomorskiego, Marcin Tymiński potwierdza nowe przepadki choroby, ale nie podaje z jakich regionów Pomorza pochodzą pacjenci.

Jeden z pacjentów, u którego stwierdzono koronawirusa, leczył się do tej pory w Szpitalu "Copernicus" w Gdańsku. Po przeprowadzeniu testów na obecność patogenu, chory został przewieziony do Szpitala Zakaźnego, a obecnie trwa dezynfekcja oddziału, na którym dotąd przebywał. Pozostali nowi pacjenci ze stwierdzonym koronawirusem są objęci kwarantanną domową. W sumie w województwie pomorskim jest obecnie 8 osób zakażonych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE