Akcja Znicz

i

Autor: Policja Akcja Znicz

Pomorskie. Podczas akcji "Znicz" zatrzymano W JEDEN DZIEŃ 19 pijanych kierowców

2021-11-01 19:13

W niedzielę podczas akcji "Znicz" pomorscy policjanci zatrzymali 19 nietrzeźwych kierowców. Tego dnia w regionie doszło do trzech wypadków, w których cztery osoby zostały ranne. Zanotowano też 53 kolizje drogowe – poinformowała w poniedziałek PAP mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk z zespołu prasowego KWP w Gdańsku.

Poniedziałek to czwarty dzień tegorocznej akcji "Znicz". Jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwem osób, które odwiedzają groby najbliższych. Na drogi skierowano zwiększoną liczbę policyjnych patroli. Funkcjonariusze pilnują porządku i płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych kraju i w okolicach cmentarzy. Sprawdzają m.in. trzeźwość kierowców, kontrolują stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów i prędkość.

Jak przekazała PAP mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk, w niedzielę w ramach akcji "Znicz" w woj. pomorskim zatrzymano 19 nietrzeźwych kierowców. Doszło do trzech wypadków, w których ranne zostały cztery osoby. Były też 53 kolizje drogowe.

Od początku akcji "Znicz" pomorscy policjanci wyeliminowali z ruchu łącznie 35 nietrzeźwych kierowców. Ze statystyk wynika też, że od piątku do niedzieli na drogach w regionie doszło do 10 wypadków, w wyniku których rannych zostało 11 osób. Zanotowano w sumie 294 kolizje.

Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Akcja "Znicz" potrwa do 2 listopada.

Kolońska I Szlugi - byliśmy na planie teledysku sanah! [TYLKO U NAS]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE