Nowe zasady w sklepach i restauracjach. Ile osób zrobi zakupy?

i

Autor: Getty Images

Pomoc w czasach zarazy. Olga Pajewska: „W Trójmieście wyciągamy rękę. Widzialną”

2020-10-22 8:56

Pomoc w czasach zarazy - jest nieoceniona i... możliwa! Przekonują do tego mieszkańcy Trójmiasta, którzy za pośrednictwem Internetu oferują przebywającym na kwarantannie osobom zakupy czy obiad. Wsparcia można szukać między innymi na facebookowej grupie Widzialna Ręka Trójmiasta, która liczy już ponad 23 tys. członków.

– Widzialna Ręka działa już od 7 miesięcy i wydaje mi się, że jest to już takie stałe miejsce w społeczności facebookowej mieszkańców Trójmiasta. Słyszy się o tej grupie. Nawet ostatnio, będąc u lekarza, doktor wspomniała o tym projekcie. Mogłam powiedzieć, że jestem jego autorką – mówi Olga Pajewska, założycielka grupy.

W pomoc przebywającym na kwarantannie osobom zaangażował się m.in. pan Artur. Jak twierdzi - wierzy, że dobro wraca.

– Obserwuje tę grupę od dłuższego czasu i zauważyłem, że wiele osób jest na kwarantannie. To, że są na kwarantannie oznacza, że nie mogą wyjść z domu więc stwierdziłem, że wsiadam na rower, pytam co potrzebują i dostarczam to im pod drzwi. Obecnie mam pięć takich osób, którym regularnie robię zakupy – mówi pan Artur. 

– Wsiadam na rower i pomagam – mówi członek grupy. Posłuchaj:
Sonda
Czy studniówki powinny zostać odwołane?

Pajewska zaznacza, że w ciągu siedmiu miesięcy Widzialna Ręka Trójmiasta znacząco ewoluowała. – Ludzie zdali sobie sprawę, że mogą poprosić o pomoc. To już nie tylko prośby związane z pandemią. To też prośby o ubrania, pomoc materialną – tłumaczy założycielka grupy.

W zrobieniu zakupów czy dostarczeniu leków mogą pomóc także pracownicy sopockiego MOPS-u; wsparcie organizują również gdańskie rady dzielnicy.

Ratownik medyczny o ciężkiej pracy w czasie epidemii koronawirusa