Policjanci z Gdańska uratowali 82-latkę. Zmarznięta kobieta w samych kapciach błąkała się po ulicach miasta

2021-03-23 17:29
policjanci uratowali kobietę
Autor: KMP w Gdańsku Dwaj gdańscy policjanci, którzy wracali do swoich domów po zakończonej służbie, uratowali 82-letnią gdańszczankę!

Dwaj gdańscy policjanci, którzy wracali do swoich domów po zakończonej służbie, uratowali 82-letnią gdańszczankę! Zmarznięta kobieta w samych kapciach błąkała się po ulicach miasta. Policjanci zadbali o jej bezpieczeństwo i powiadomili dyżurnego. 82-latka została odwieziona do domu, gdzie zaopiekowali się nią bliscy.

Pod koniec minionego tygodnia dwaj policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, sierż. sztab. Łukasz Wincewicz i sierż. sztab. Dariusz Marciniec, po zakończonej służbie nad ranem wracali do domów. Na ul. Spacerowej zauważyli, jak przez ulicę przechodzi starsza kobieta.

– Było tuż po godzinie szóstej, padał śnieg i temperatura powietrza poniżej 0 sprawiły, że policjanci natychmiast postanowili sprawdzić, czy kobieta nie potrzebuje pomocy. Kiedy funkcjonariusze podjechali bliżej, zauważyli, że starsza pani nie ma na sobie ciepłego ubrania i jest w samych kapciach – mówi asp. szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Policjanci zareagowali natychmiast: zatrzymali samochód, podeszli do kobiety, okazali swoje legitymacje służbowe i zaproponowali pomoc.

– Zmarznięta kobieta nie była w stanie powiedzieć policjantom gdzie mieszka i jak się nazywa. Funkcjonariusze natychmiast powiadomili dyżurnego komisariatu i do czasu przyjazdu policyjnego patrolu zadbali o bezpieczeństwo seniorki. Na miejsce przyjechali dzielnicowi z komisariatu na Osowej i dalej zajęli się sprawą – mówi asp. szt. Chrzanowski.

Policjanci zadali kobiecie wiele szczegółowych pytań, ustalili jej dane oraz adres, pod którym mieszka. Mieszkanka Gdańska została odwieziona do mieszania na Osowej, gdzie zaopiekowali się nią bliscy.

Dzięki policjantom ta niewątpliwie niebezpieczna sytuacja tym razem zakończyła się szczęśliwie!

Auto zepsuło się na skrzyżowaniu. Pomogli policjanci
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE