Tego jeszcze nie było! W tym kraju wprowadzony zostanie podatek od bekania

i

Autor: pixabay.com

Podwyżka podatku 2023. Mieszkańcy Trójmiasta dostają już listy od urzędników

2023-03-21 8:48

W Gdańsku rozpoczęło się dostarczanie mieszkańcom decyzji dotyczących podatku od nieruchomości. Zajęli się tym gdańscy urzędnicy. Do przekazania 110 tys. decyzji zaangażowanych zostanie 110 urzędników.

"Już po raz czternasty decyzje dotyczące podatku od nieruchomości dostarczą gdańszczanom osobiście pracownicy Urzędu Miejskiego w Gdańsku"

- przekazał w komunikacie inspektor gdańskiego magistratu Dariusz Wołodźko.

Podkreślił, że w tym roku 110 urzędników dostarczy około 110 tys. decyzji podatkowych.

Akcja rozpoczęła się 10 stycznia i potrwa do 11 lutego. Jest to - jak wskazuje urzędnik - rozwiązanie bardziej ekonomiczne oraz efektywniejsze: "koszty doręczenia są o niemal połowę niższe niż wysyłka pocztą, a skuteczność doręczenia decyzji bezpośrednio do mieszkańców wynosi ponad 90 proc." - stwierdził w przesłanym komunikacie.

Deklaracje będą doręczane od poniedziałku do soboty od godz. 9 do godz. 20. Urzędnik podkreślił, że doręczyciele (czyli pracownicy gdańskiego magistratu) nie mają prawa pobierać od mieszkańców jakichkolwiek kwot pieniężnych, mają jedynie dostarczyć zamkniętą przesyłkę.

Podatek od nieruchomości w 2023 r. będzie dla milionów Polaków o prawie 12 proc. wyższy niż rok wcześniej - podaje businessinsider.com.pl. 

Jak dodaje portal, w najgorszym położeniu są mieszkańcy: Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Poznania, Gdańska, Szczecina, Bydgoszczy, Białegostoku czy Olsztyna. W miastach tych zapadły decyzje o wykorzystaniu wszystkich maksymalnych stawek zatwierdzonych przez resort finansów na 2023 r.

Muszę mieszkać z wnuczką w łazience
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE