Pobili członków Homokomando, bo ci… mieli przy sobie tęczową flagę. Sprawcy ataku wciąż są na wolności

2021-03-19 9:28
HK
Autor: Homokomando, Facebook

Do zdarzenia doszło wczoraj (17.03) wieczorem, podczas treningu sportowej grupy Homokomando w gdańskim Parku Reagana. W wyniku ataku ucierpiały dwie osoby, które z siniakami i wybitymi zębami trafiły na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Sprawców napaści nie udało się do tej pory zatrzymać.

W środę wieczorem do ćwiczących w parku mężczyzn podbiegła grupa kilkudziesięciu napastników. W ruch poszły pięści. Jak twierdzą poszkodowani, sprawcy ataku zarzucili im promowanie ideologii LGBT. Zdarzenie zostało zgłoszona na policję.

O szczegółach policyjnych działań opowiedziała nam nadkom. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Posłuchaj!
Napastnicy nadal są poszukiwani, tymczasem sprawą zajęła się także prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz. Posłuchaj!

Przedstawiciele Homokomando przedstawiają się jako „gejowska drużyna sportowa”. W Trójmieście ćwiczą od niedawna. Taka sama grupa od lat działa w Warszawie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE